Тернопіль

Звернення, перейменування стадіону та школи: підсумки сесії Тернопільської міської ради

На засіданні четвертої сесії Тернопільської міської ради депутати прийняли звернення до Президента України Володимира Зеленського, Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля щодо прийняття Закону України «Про колабораціонізм».

sesiya-05_03_2021Текст звернення :

“Сім років тому, 20 лютого 2014 року, розпочалася російсько-українська війна. Російська Федерація, порушуючи норми та принципи міжнародного права, двосторонні та багатосторонні угоди, анексувала Автономну Республіку Крим і Севастополь, окупувала окремі райони Донецької та Луганської областей. Збройна агресія призвела до численних людських жертв як серед військовослужбовців та правоохоронців, так і серед цивільного населення, окупації Автономної Республіки Крим і частини Донецької та Луганської областей, значних економічних втрат для нашої країни. Збройна агресія – лише один із інструментів війни РФ проти України. Агресія ведеться одразу в кількох вимірах: воєнному, політичному, економічному, соціальному, гуманітарному, інформаційному. Елементами гібридної війни давно є пропаганда, що базується на брехні, маніпуляціях та підміні понять, заперечення самого факту війни та участі РФ у ній; звинувачення України у власних злочинах, спотворення української історії; торговельно-економічний тиск та енергетична блокада; терор і залякування громадян України; кібератаки та спроби дестабілізувати критичну інфраструктуру.  Така ситуація стала можливою, зокрема, і через підтримку дій ворога громадянами України, і не тільки тими, що живуть на окупованій території. Не чинити будь-якої протидії, не зменшувати їхнього впливу на державу — це справжня зрада України, її майбутнього, майбутнього наших нащадків.

Деякі громадяни України та юридичні особи сприяли чи продовжують сприяти РФ у здійсненні агресивних дій, розгортанні збройного конфлікту проти України, включаючи підтримку збройних формувань та окупаційних адміністрацій держави-агресора та інші дії, які кваліфікуються як колабораціонізм. Колабораціонізм як явище підриває національну безпеку України та становить безпосередню загрозу державному суверенітету, територіальній цілісності, конституційному ладу та іншим національним інтересам України. Особи, причетні до колабораціонізму, продовжують займати або претендувати на високі посади в державі, впливати на формування державної політики чи інформаційного простору України, що є неприпустимим в умовах продовження збройної агресії та ведення бойових дій. На даний момент українська влада не використала всіх можливостей, які було закладено в нормах національного конституційного та міжнародного права для організації відсічі агресії. З 18 березня 2014 року по сьогодні відбуваються спроби закріпити на законодавчому рівні це ганебне явище. На сьогодні довкола теми покарання осіб за співпрацю з ворогом утворився правовий вакуум, яким неможливо заповнити змінами до кримінального кодексу, адже його норми не мають зворотної дії.

Враховуючи вищевикладене, виходячи з інтересів жителів Тернопільської територіальної громади Тернопільської області та України в цілому, ми, депутати Тернопільської міської ради, вимагаємо вжити заходів щодо якнайшвидшого  прийняття Закону України «Про колабораціонізм”.

Також з метою відстоювання та захисту української мови було підтримано звернення місцевих депутатів до Президента України Володимира Зеленського, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо недопущення зниження важливості української мови у сферах обслуговування, освіті та зменшення міри відповідальності за недотримання аналогічних норм законодавства.

“Окремі народні депутати України, яких можна вважати агентами кремля у Верховній Раді України продовжують політику «какая разніца» і знищують українську мову!

21 лютого ми всі відзначали День рідної мови, а вже сьогодні п’ята колона у парламенті намагається зробити усе можливе, аби української мови не було.

Близько 40 нардепів поставили свої підписи під законопроектами про ігнорування української мови в обслуговуванні споживачів.

Ми переконані, що внесення до Верховної Ради України законопроектів №4638 і №4638-2 є ще однією спробою зупинити процес утвердження української мови як державної, законсервувати результати багаторічної русифікації.

Зокрема, проект №4638 пропонує повністю вилучити механізм виконання норми закону про забезпечення обслуговування державною мовою – у випадку невиконання статті 16 Закону про обслуговування державною мовою штраф пропонують замінити на право скласти акт. І все.

Ми депутати, Тернопільської міської ради, завжди були послідовні у своїх діях щодо відстоювання та захисту української мови і сьогодні перед нами стоїть ще один виклик – вкотре об’єднатися, щоб не допустити знищення як української мови, так і напрацювань попередніх років. Бо саме завдяки мовним квотам та законодавчим ініціативам вдалося утвердити українську мову та забезпечити її поширення.

Ми вимагаємо від народних депутатів України, а також від Президента України Володимира Зеленського не суперечити українським цінностям та відхилити подібні спроби проросійськи налаштованих політичних сил займатися підміною понять та скасовувати законодавчі напрацювання у сфері захисту, поширення та забезпечення функціонування української мови як державної! Ми застерігаємо, що будь-які спроби заборонити українську мову в Україні будуть отримувати рішучий суспільний опір, який буде мати підтримку в особі органів місцевого самоврядування, зокрема, Тернопільської міської ради”, – йдеться у зверненні.

Прийнято рішення про присвоєння назви міському стадіону «Тернопільський міський стадіон імені Романа Шухевича».

«У цей знаменний день ми вшановуємо пам’ять Героя України, головнокомандувача Української повстанської армії Романа Шухевича. Дуже символічним є те, що саме сьогодні ми приймаємо важливе рішення про присвоєння центральному стадіону назву «Тернопільський міський стадіон імені Романа Шухевича», – наголосив міський голова Сергій Надал. – Головнокомандувач УПА був не лише зразковим командиром, а й добрим спортсменом та лідером у багатьох видах спорту. І саме зараз в Тернополі проходять XI спортивно – патріотичні змагання «Кубок Шухевича»».

Зважаючи на мужність, незламність у національно – визвольній боротьбі, самопожертву в ім’я Українського народу головнокомандувача Української Повстанської Армії Романа Шухевича, депутати міської ради одноголосно підтримали ініціативу міського голови щодо присвоєння стадіону назву «Тернопільський міський стадіон імені Романа Шухевича».

Цьогоріч українці відзначають 150-річчя від дня народження Лесі Українки, генія української та світової літератури, перекладачки, фольклористки і громадської діячки. Жінки, яка входить в тріаду творців української нації: Шевченко-Франко-Українка.

З цієї нагоди депутатами було прийнято рішення ініціювати управлінню освіти і науки міської ради присвоєння назви Тернопільському навчально – виховному комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – медичний ліцей №15» імені Лесі Українки.

 Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK