Тернопіль

Жителям Тернопільщини – про надання соціальних послуг у громаді

Нещодавно у Тернопільському регіональному офісі Програми «U-LEAD з Європою» було проведено онлайн-консультацію на тему планування та організації надання соціальних послуг у громадах. У заході взяли участь 4 учасники із чотирьох територіальних громад Тернопільської області: Бучацької, Іване-Пустенської, Коропецької та Товстенської. Про це інформує Тернопільський РО.

фото-громУсі учасники є працівниками структурних підрозділів рад громад, що відповідають за соціальний захист у громаді, організацію надання соціальних послуг у ТГ або ж профільними заступниками голів; від Коропецької ТГ участь брав секретар ради. Для проведення даного заходу було запрошено експертку Програми «U-LEAD з Європою» Наталію Кузяк. Вона володіє широкою компетенцією у питаннях соціального захисту населення, оскільки в минулому працювала директором Департаменту соціального захисту населення Львівської облдержадміністрації.

«Зараз серед представників громад почастішали питання, щодо призначення житлових субсидій. Ця послуга відноситься радше до адміністративних послуг соціального характеру, а не до власне соціальних послуг. Як і раніше, у загальному випадку, для призначення субсидії потрібно подати заяву відповідної форми і декларацію. Отримати їх можна безкоштовно і надаються вони у разі звернення громадянина безпосередньо до органу надання субсидій. Але їх також можна роздрукувати з сайту Міністерства соціальної політики (у цьому людям похилого віку можуть допомогти діти, онуки, знайомі). І тоді нікуди не треба ходити. Заповнивши ці форми, можна відправити їх поштою на адресу місцевого управління соціального захисту населення (адреси управлінь вказані на сайтах регіональних органів виконавчої влади, а також на сайті Міністерства соціальної політики). Це ж Міністерство підготувало для громадян відповіді на найчастіше задавані питання щодо призначення чи то поновлення житлових субсидій» – повідомила Наталія Кузяк, експертка Програми «U-LEAD з Європою».

Крім того, учасники зустрічі встигли поговорити про організацію системи соціальних послуг у територіальній громаді, роботу відділу соцзахисту населення в ТГ, його основні завдання та функції, повноваження, співпрацю відділу соціального захисту населення ТГ з органами виконавчої влади, можливість його доступу до баз УПСЗН, соціальні послуги, що можуть надаватися органами соцзахисту громад на платній основі, роль відділу соцзахисту населення громади у наданні соціальних послуг на платній основі, порядок оформлення субсидій у громаді, інтеграцію послуг служби у справах дітей до відділу “ЦНАП”, особливості роботи в ПК «Соціальна громада», порядок прийняття рішень про надання чи відмову в наданні соціальних послуг, коли в громаді немає структурного підрозділу з соцзахисту (надання соцпослуг) як окремої юридичної особи, а є відділ без статусу юрособи в апараті ради.

«Консультація була актуальною та цікавою. Ми отримали відповіді на велику кількість питань, одним із яких є організація роботи геріатричного закладу, що працює на території нашої громади», – повідомила Ольга Копчук, заступниця Товстенського селищного голови.

Довідка:

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «ULEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. ULEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK