Тернопіль

Жителька Тернопільщини здобула чимало музичних нагород

Яна Колінчук – родом з Биковець. Навчатися у Шумській  ЗОШ І-ІІІ ст. №1 почала у 6 класі, а до того чотири роки їздила у Шумську школу мистецтв, щоб опанувати гру на бандурі.

Колінчук-Яна-2-1032x1536– Щоб встигати, я перебралася до бабусі у райцентр, – розповідає дівчина.

 Цьогоріч у Яни – випускний. Вона шість років була старанною ученицею у музичній школі.

 – Чому бандура? – запитую.

 – Захопилася цим інструментом, коли під час свята першого дзвоника почула, як грає одна дівчинка, – каже Яна. – Тоді твердо вирішила записатися у музичну школу. Як виявилося, місця по класу бандури уже не було. І мені запропонували вчитися грі на баяні. Проходила тиждень. Не сподобалося. І тоді мене перевели на бандуру.

 У родині ніхто не мав музичного дару. Хіба дідусь Василь має гарний голос. Співає у церковному хорі в селі.

 – Перших три роки менше хотіла грати на бандурі. Проте у наступні частіше почала займатися. І прикипіла душею, – розповідає Яна. – Це мистецтво, яке дає невимовне задоволення.

 Викладач по класу бандури Світлана Драгунова вибрала твір, який Яна мала грати на випускному. Це – «Концертна п’єса» українського композитора Костянтина Мяскова. Важкий, але Яна його добре освоїла. Коли розпочався карантин, викладачка запропонувала взяти участь у дистанційному конкурсі, в онлайн-режимі. І відтоді музичні успіхи посипалися у творчий доробок тринадцятирічної дівчини.

За її тендітними плечима – уже більше десятка музичних перемог. Диплом та медаль у конкурсі «Super Arсt – 2020», який відбувся у Харкові. Перше місце на Міжнародному багатожанровому дистанційному інтернет-конкурсі «STAR START», який започаткували у Дніпрі. У Міжнародному Всеукраїнському багатожанровому дистанційному фестивалі-конкурсі «Літо мистецтв» в м.Київ, у Міжнародному багатожанровому фестивалі-конкурсі «Зірки Лагідної країни» в м.Запоріжжя, у Всеукраїнському багатожанровому дистанційному фестивалі-конкурсі мистецтв «Чарівний світ» в м.Київ, у Міжнародному онлайн фестивалі «ADRІA ART FEST-2020» в м.Словенія (лауреати І, ІІ, ІІІ премії отримають запрошення на участь у фінальній частині і заключному гранд-концерті у цій країні на пільгових умовах), у V Міжнародному багатожанровому фестивалі-конкурсі мистецтв «Арт Причал-2020» (Харків-Одеса), де ще й отримала приз глядацьких симпатій, у ІІІ Міжнародному мистецькому фестивалі-конкурсі «GRAND FEST-summer 2020» в м.Кам’янець-Подільський, у І Міжнародному багатожанровому фестивалі-конкурсі «VІVA STARS OF ARTS» в м.Запоріжжя, у Міжнародному дистанційному фестивалі-конкурсі «Мелодія моря» у проєкті «Квітуча Україна» (Київ-Прага).

Другу сходинку отримала у Міжнародному конкурсі «GOLD EUROPE/ STARS 2020-2021», котрий є відбірковим для участі у фіналі у Європі (Празі або Вені) (лауреатів І, ІІ, ІІІ ступенів нагороджують безкоштовною участю у фіналі Чехія – Україна, у Міжнародному фестивалі-конкурсі «Зірки виходять на сцену» в м.Скадовськ.

 За такі перемоги Яна вдячна своєму майстерному викладачу Світлані Драгуновій.

 Чи обере музичну освіту в майбутньому, Яна ще не знає. Наразі своєю найбільшою перемогою вважає перемогу над собою.

ДжерелоLoading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK