Як знайти роботу, чи реально отримати земельну ділянку та де пройти психологічну реабілітацію. Ці та інші проблеми обговорили під час зустрічі атовців спілки “Об’єднання учасників АТО Тернопілля”. У нашій області її проводять уже вчетверте, цього разу у Чортківському районі, повідомляє Т1 Новини.
Вони допомагають тим, чиї життя назавжди змінила війна. Громадська спілка “Об’єднання учасників АТО Тернопілля” допомагає учасникам війни соціалізуватися та навчитися знову жити мирним життям за сотні кілометрів від лінії фронту. Пан Сергій Голова Чортківського осередку громадської спілки “Об’єднання учасників АТО Тернопілля”. Чоловік розповідає, впродовж останнього часу ветеранів війни, які приходять з проханнями допомогти, побільшало. Найчастіше звертаються із питаннями виділення земельних ділянок та пошуком роботи.
“Проблеми – забезпечення учасників АТО і сімей загиблих житлом, а також роботою”, – каже керівник ГО “Чортківська спілка учасників АТО” Сергій Гусак.
Осередки спілки є в 15 районах Тернопільської області. Регулярно її учасники проводять такі зустрічі для того, аби разом з представниками влади та різних державних установ, обговорити проблеми ветеранів області та шляхи їх вирішення. На цій зустрічі одним з головних було питання виділення земельних ділянок учасникам війни. Саме тому між Держгеокадастром в Тернопільській області та учасниками спілки підписали меморандум про співпрацю.
“Зараз нам потрібно діяти набагато швидше і злагодженіше, адже в нас на території Тернопільської області є дуже велика кількість людей, які є учасниками бойових дій. Вони їдуть до Тернополя після того, як пройшли військову службу і нам потрібно чітко, злагоджено на це реагувати, в максимально стислі терміни допомагати їм отримувати земельні ділянки”, – каже т. в. о. начальника Держгеокадастру в Тернопільській області Роман Левчук.
Окрім того, меморандум про співпрацю та сприяння у працевлаштуванні також підписали з управлінням лісового та мисливського господарства. Голова спілки каже, роблять все для того, аби кожен з ветеранів на мирній території почував себе максимально комфортно.
“Медицина є також важливим питанням. Сьогодні прийняли рішення звернутися до сесію обласної ради до нового голови ОДА для того, аби переглянути за 2019 рік бюджетне фінансування і цільове використання цих коштів. Чи дійсно ці кошти потрапили туди, де мали потрапити”, – каже голова громадської спілки “Об’єднання учасників АТО Тернопілля” Дмитро Харчук.
Також в планах зробити максимум для того, аби учасників Революції Гідності та війни на сході нагородити відповідними відзнаками.
Допомагати та робити все для того, аби герої війни на мирній території не відчували себе забутими – це одне з головних завдань спілки. Адже попри те, хлопці вже вдома, багато з них відголосок війни чують й досі.
Христина Луцик, Віталій Куземко, Павло Верхолюк, Т1 Новини
Залишити відповідь