Тернопіль

Ювілейний чемпіонат на кращі гібриди кукурудзи і цукрового буряка провели у с. Настасів

Гібриди кукурудзи збирає комбайн на полях у селі Настасів, що у Тернопільському районі. Тут проводять п’ятий ювілейний Західноукраїнський чемпіонат на кращий гібрид кукурудзи та цукрового буряка.

– В цьому чемпіонаті приймає участь 18 компаній. Для участі представлені 143 гібриди кукурудзи висіяно і 33 гібриди цукрового буряка, – розповідає генеральний директор компанії “Агропродсервіс” Андрій Баран.

Загалом аграрний сезон був не з легких, додає Андрій Баран. Рання і холодна весна, забагато опадів у травні, потім спека і нестача дощу. Це вплинуло і на врожайність гібридів і на їхні характеристики. Та всі учасники змагань у рівних умовах. Чий гібрид найкраще пристосований до таких погодно-кліматичних умов, той і виграє.

– Посіяно кожного гібриду 4 рядки, з кожної діляночки збирається урожай, він зважується, у нас є спеціальні автомобільні ваги. Беруться аналізи, зразок, для визначення вологості насіння. Вони робляться у нашій насіннєвій лабораторії, -каже агроном-консультант компанії “Агропродсервіс”, організатор змагань Любов Джурик.

Одразу з поля насіння їде до лабораторії. Кожну машину тут знову зважують і відбирають зразок. Далі експрес методом визначають основні показники, зокрема, масу 1000 зерен, енергію проростання і схожість зерна, вологість.

– З поля доставляють нам зразки кукурудзи. Ми експрес-методом визначаємо вологість. Оперативно всі аналізу вносимо у програму 1С і вони одразу висвічуються на екрані в полі, – пояснює завідувачка насіннєвої лабораторії компанії “Агропродсервіс” Наталя Сікорська.

Тут аграрії онлайн спостерігають за результатами. Кожен із них відрізняється унікальністю своєї селекції гібриду кукурудзи і буряка.

– По бренду DEKALB можу сказати, що це одна з кращих селекцій в Україні і світі, яка характеризується високим потенціалом врожайності, високою вологовіддачею. Кожен 4-й гектар в Україні засіяний брендом DEKALB, – розповідає торговий представник компанії “Bayer” бренду “Dekalb” в Івано-Франківській та Закарпатській областях Назар Кальба.

Представлені у змаганнях і гібриди компанії SYNGENTA. Старший технічний експерт компанії розказує, їм цікаво брати участь у такому чемпіонаті. Це дозволяє показати якість гібридів. До того ж компанія успішно співпрацює із “Агропродсервісом” уже 20 років, тому радо долучаються до таких ініціатив.

– Компанія за 3 роки оновила 90% портфелю. Всі вони показують найдзвичайно високий урожай. Хочеться відмітити гібрид Феномен, який демонструє високий урожай, більше 12-13 тонн при низькій волозі, – каже старший технічний експерт компанії Syngenta в західному регіоні Станіслав Горпинюк.

Зібравши весь урожай гібридів кукурудзи і цукрового буряка, якого кожного виду посадили по 4 рядки, настав час нагороджувати переможців. Їх обирали у 3-х номінаціях. По буряку – за найвищу цукристість, найвищу урожайність і вихід цукру з 1 гектара. По кукурудзі – найкращий гібрид ФАО до 240, ФАО – 250-290 і ФАО більше 300. ФАО – це індекс скоростиглості кукурудзи.

– Ми робимо це для того, щоб рухатися у ногу з часом, нам цікаві найкращі гібриди. І тоді використовуємо ті гібриди і що вони дають стабільно результат. А це є результат для нас, – каже генеральний директор компанії “Агропродсервіс” Андрій Баран.

Зазначимо, західноукраїнський чемпіонат на кращий гібрид кукурудзи та цукрового буряка, започаткований компанією “Агропродсервіс”, цього року назвали одним із найтепліших.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK