Тернопіль

Як тернополянам безкоштовно отримати “Файну карту” та хто може скористатися безоплатним проїздом?

У новий навчальний рік із нововведеннями. Учні, які цього року йдуть у перший клас отримають “Файну картку тернополянина” безкоштовно. До того ж учні та студенти з 1 вересня їздитимуть безоплатно у комунальному громадському транспорті, повідомляє Т1 Новини.

За пенсійним посвідченням тернополяни їдуть у тролейбусах безкоштовно. 5 гривень платять тернополяни, за файною та електронною картками. Студенти та учні – 2,50 грн. Та вже з першого вересня власники  студентських та учнівських карток – будуть їздити безоплатно.

Таке рішення прийняли на сесії Тернопільської міської ради. Відтак,учні та студенти вже з вересня будуть їздити безкоштовно у комунальному транспорті. Раніше вони платили половину вартості проїзду.

“Зрозуміло, що до кінця року ми вивчимо ще питання, яке стосується того, щоб перевести таку модуль на весь пасажирський транспорт, і авто, і електро. Порахуємо чи витримає це бюджет”, – каже начальник управління транспорту ТМР Ігор Мединський.

Соціальними проїзними “Файна картка тернополянина” у нашому місті користуються вже близько року. Власники карток економлять гроші на проїзді. “Файну карту” можуть виготовити не лише зареєстровані в місті, а й ті, хто навчається та працює у Тернополі, наголошують в міській раді.  Діти, які цього року йдуть в перший клас та зареєстровані у нашому місті отримають цю карту безкоштовно.

“Загалом до першого класу у Тернополі цього року буде зараховано 3253 дітей. І для них є ще одне нововведення міської ради для дітей пільгової категорії. Безплатні картки також дадуть сиротам, малозабезпеченим, тим які навчаються в інклюзивних класах, дітям учасників АТО, дітям, батьки яких загинули в наслідок воєнних дій”, – пояснює начальник відділу дошкільної, середньої та позашкільної освіти управління освіти і науки ТМР Ірина Сум.

Випускникам, які закінчили школу у 2019 році, не потрібно виготовляти новий електронний квиток для того, щоб користуватися тарифами проїзду  для студентів. Адже, для переоформлення електронного квитка з категорії “Учнівська” у “Студентську”, необхідно звернутися у  товариство “Системний зв’язок”, що на вул. В’ячеслава  Чорновола, 1. Там треба буде написати заяву та долучити до неї студентський квиток навчального закладу. Дана послуга є безкоштовною при умові, що “Файна карта тернополянина” категорії “Учнівська” не пошкоджена. Термін виготовлення нового електронного квитка – до трьох днів.

“Якщо студент навчається тут, то потрібно мати студентський квиток, який засвідчує, що він тут навчається. Учень має мати довідку або учнівський квиток. Навіть якщо він не прописаний, але навчається тут. Так само, якщо працює – аналогічно треба трудову книжку з підписами і печатками”, – каже начальник відділу “АСОП” ТОВ “Системний зв’язок” Христина Бабій.

Виготовляють картку тернополянина протягом місяця за 65 гривень, та термінову за 2 робочі дні, при оплаті 125 гривень. Зробити  персоніфіковану картку можна в Оператора електронних систем міста за адресою вул. В. Чорновола, 1, ІІ поверх.

Оксана Рогачук, Оксана Задорожна, Павло Верхолюк, Т1 НовиниLoading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK