Тернопіль

Як готувалися до початку навчального року в найвідомішій музичній школі Тернополя

Наступного року хор “Зоринка” відзначатиме своє 40-річчя. А поки що у дитячій хоровій школі готуються до так званого першого дзвоника – свята “першої нотки”. Там першачки вперше побачать виступи своїх старших “колег”, а також і “хор батьків”, повідомляє Т1 Новини.

Уже у 24-те свято “першої нотки” відзначатимуть у дитячій хоровій школі “Зоринка”. Понад 300 учнів урочисто розпочнуть навчання, а найменші “зоринятка”, а також їхні батьки вперше послухають виступи старших діток. Такою собі “родзинкою” свята є виступ хору батьків.

“Вони переживають. Для дітей це вже звична справа, а для дорослих ні, тим паче, що них дивитимуться їхні діти” , – каже директорка дитячої хорової школи “Зоринка” ім. Ізидора Доскоча Анжела Доскоч.

Свої двері у “Зоринці”, як і у решти позашкільних закладах, відкрили 15 вересня. Навчання тут триває 8 років. Учні переходять не з першого класу до 2-го, а по ступенях.

“Перший ступінь – це є одноголосий хор, далі двоголосся, і п’ятий ступінь, так би мовити “вершки”, – це вже камерний хор, він має звання народна хорова капела”, – додає Анжела Доскоч.

Менші учні хорової школи виступають мінімум двічі на рік, беручи участь у звітних концертах школи. Також двічі на рік влаштовують внутрішній вокальний конкурс. Тому юні хористи мають чимало можливостей вийти на сцену і показати свою майстерність. У школі до них ставлять високі вимоги, аби учні могли показати гарні результати вже на міжнародних конкурсах.

“Наприклад в 2015 році ми мали спільний проект з Київським симфонічним оркестром. Не кожен дорослий таке щастя має, тому це класно”, – наголошує Анжела Доскоч.

Дитяча хорова школа “Зоринка” працює із 1996 року. Її відкрили на базі хору, який створив Ізидор Доскоч у 1980 році. Таким чином наступного року у школі готуються відсвяткувати 40-річчя хору.

Яна Полухіна, Віталій Куземко, Володимир Сосна, Т1 Новини.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK