Тернопіль

Вже з листопада тернополянам доведеться платити за газ дорожче

 

За словами Галини Голоюхи – заступника директора з постачання та обліку ДП «Газпостач» ПАТ «Тернопільміськгаз», вартість природного газу зростатиме й надалі. До 1 серпня регулятором ціни на блакитне паливо була держава, зараз же у цій ролі виступають постачальники.

абонплата за газ в украине“З листопада вартість газу становитиме 7 гривень 92 копійки за 1метр кубічний, у вересні-жовтні була 5 гривень 38 копійок. Вартість газу зросла суттєво, хоча не є найвищою по Україні. Для тернополян газ подорожчає на 47%. Такий відсоток вийшов, мабуть, через те, що коли всі у жовтні піднімали ціни, у Тернополі їх стримували, – каже заступник директора. – Коли держава регулювала, відповідно, була й нижча ціна. З 1 серпня є вільний ринок газу, кожен постачальник встановлює ціну самостійно. З початком опалювального сезону і ціна пішла стрімко вверх”.

Натомість, у “Нафтогазі” повідомили, що ціна на природний газ в листопаді в рамках тарифу «Місячний» складає 6,33 грн/куб.м. з ПДВ (без вартості розподілу). Для клієнтів, які у листопаді підключать тариф «Річний», ціна газу на наступні 12 місяців становитиме 6,45 грн/куб.м з ПДВ (без вартості розподілу). Клієнти ж, які підключили тариф «Річний» в попередні періоди продовжуватимуть сплачувати за газ по ціні, яку зафіксували при переході на річний тариф.

Зазначений тариф дає змогу застрахуватися від подальших цінових коливань та зробити витрати на газ планомірними. Однакові щомісячні платежі в рамках тарифу «Річний» допоможуть знизити фінансове навантаження на сімейний бюджет в опалювальний період, коли споживання газу більше, а ціна на нього вища, ніж у міжсезоння. Крім того, до 31 жовтня включно ще можна встигнути підключити тариф «Річний» по ціні 5,24 грн/куб.м з ПДВ.

Зміни цін на газ в листопаді обумовлені, в першу чергу, сезонним фактором та збільшенням оптової ціни на блакитне паливо. Разом з тим, з серпня ГК «Нафтогаз України» пропонує своїм клієнтам газ за найкращими цінами. Нагадаємо, що ГК «Нафтогаз України» формує ціни тільки для своїх побутових клієнтів.

Якщо клієнти інших газопостачальних компаній мають бажання отримати газ за цінами ГК «Нафтогаз України», то їм потрібно змінити постачальника. Зробити це можна онлайн:  на сайті www.gas.ua, на сайті Приват24. Жителі західних регіонів можуть змінити постачальників у відділеннях банку ПУМБ.

Файне містоLoading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK