Високі зарплати, доступні ціни, європейські дороги – незалежно від того, за кого з кандидатів українці проголосують сьогодні, списки очікувань у виборців ідентичні. Та чи під силу новообраному президенту їх виконати? Повідомляє Т1 Новини:
За свою історію в Україні чотири рази змінювалася форма правління. Зараз це парламентсько-президентська республіка. Тобто лише уряд може відповідати за державний бюджет, фінансову політику і найголовніше – координувати роботу всіх виконавчих органів в країні.
Президент в свою чергу повністю відповідає лише за дві складові :національну безпеку та міжнародну політику. І лише в цих двох галузях гарант може самостійно призначати міністрів. Після інавгурації президент також автоматично стає верховним головнокомандувачем збройних сил України. Він приймає всі рішення стосовно призначення на посади у війську, створення стратегічних планів та очолює раду національної безпеки й оборони.
Що стосується інших питань, то президент зобов’язаний ухвалювати їх спільно з Верховною Радою чи Кабінетом Міністрів. Уряд ж є гарантом суверенітету в державі, він розробляє проект-закон про державний бюджет, здійснює внутрішню і зовнішню політику, регулює фінансові відносини та є ключовим елементом, від рішень якого залежить робота усього механізму країни.
Залишити відповідь