Тернопіль

Вірші з полону представив у Тернополі колишній військовополонений

Написання віршів. Це те, що допомагало Андрію Бессарабу полегшити перебування у полоні. Каже, від знущань не рятувало, але була віддушина. Згадує, до того римованих творів не писав.

– Коли був написаний перший вірш – стало трошки легше, і для себе визначився, що це буде своєрідна можливість розгрузитися від навантаження цих думок і подій, які постійно там тримали у напрузі, – розповідає колишній військовополонений, письменник Андрій Бессараб.

Так психологічні переживання “виливалися” на папір. Андрій Бессараб згадує: у ворожих тенетах любив також читати вірші Василя Стуса. Каже, від такої постаті відчувалася внутрішня підтримка. Серед улюблених і вірші Володимира Забаштанського.

Завдяки поезії Андрій Бессараб пережив свій полон. Туди він потрапив 22 травня 2016 року. Згадує – за себе тоді не переживав, знав, не зламається. Лише б у рідних було все добре. Звільнили Андрія 27 грудня 2017-го. Тепер їздить від міста до міста і представляє свою книжку “Ми не маємо права не бути сильними”.

– Основна мета цієї книги, взагалі їх дві, перша – це привернути максимум уваги до питання військовополонених, а друга – зібрати певні кошти, щоб допомогти дітям тих хлопців, які досі залишаються в полоні, – каже Андрій Бессараб.

Книжка має дві частини. У першій автор розповідає, що допомагало не здатися в полоні, про переосмислення, яке допомагає рухатися вперед. Друга частина – це вірші. Андрій Бессараб зізнаєтеся – своїх творів уголос не читає, не може. Завжди просить інших. А найголовніше для нього – позитивний відгук людей на свою роботу.

– Люди долучаються до цієї теми. Це не може не тішити мене особисто, тому що люди стають менш байдужими до цієї теми. І завдяки цьому про неї чують всі. Чим більше людей будуть дотичними, тим швидше вдасться вирішити питання звільнення наших хлопців, – додає Андрій.

“Ми не маємо права не бути сильними” – це перша книжка в Україні, яка стосується теми перебування в полоні під час російсько-української війни. Андрій Бессараб додає: чи писатиме ще книжки – не знає, але певні плани з цього приводу має. Переконаний – нам не вистачає тем, які б гуртували українське суспільство і були однаково важливими для всіх.

Яна Полухіна, Оксана Задорожна, Володимир Сосна, Віталій Куземко, Т1 Новини.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK