Тернопіль

В Україні почалася третя хвиля мобілізації: кого викликають до війська

В Україні розпочалася третя хвиля мобілізації. Про це у своєму Telegram нагадав мер Івано-Франківська Руслан Марцінків. Він закликав військовозобов’язаних чоловіків, зокрема тих, хто приїхав із інших областей, стати на військовий облік.

Під час третьої хвилі мобілізації під призов підлягають громадяни, які належить до мобілізаційного резерву. Тобто ті, хто закінчив військові кафедри вишів як офіцери запасу та кого не призивали під час попередніх мобілізаційних хвиль.

Зазначимо, що Україна вже пройшла дві хвилі мобілізації:

  • резерв першої черги – це колишні військовослужбовці віком до 40 років, які мають бойовий досвід і відслужили в армії за контрактом або однією з хвиль мобілізації (переважно учасники АТО);
  • резерв другої черги – військовослужбовці, які проходили строкову службу до 2014 року або служили за контрактом.

Такі категорії громадян відправляли у військові частини. Вони не вимагали додаткової підготовки, їх залучили до виконання завдань із оборони держави.

Окрім трьох названих, є ще й четверта хвиля мобілізації, яка передбачає призов громадян, які не мають вікових та фізичних обмежень щодо призову на військову службу та складають так званий громадський резерв. Це чоловіки, які не мають бойового досвіду, яких може бути направлено у військові формування за умов критичного сценарію війни.

За ухилення від призову на військову службу під час мобілізації передбачено кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 5 років.

Якщо неявки мають постійний характер, то дії громадянина буде розцінено як ухилення від служби в армії. Тоді військкомат надсилає до прокуратури відповідного листа, на підставі якого починають проводитись слідчі дії.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK