Тернопіль

Унікальний майстер-клас: тернополян навчали самчиківського розпису

Пані Галина працює вчителем образотворчого мистецтва. Понад 35 років вона навчає дітей. Жінка постійно намагається вдосконалювати свої навички та часто відвідує майстер-класи. Розповідає, що на такому заході ще не була і передати враження словами важко.

– Вразило тим, що багато навіть і не знала, тому що елементи, кольори настільки поєднуються, ну от що в природі все закладено природою. Настільки дав нам можливість доторкнутись до того осіннього краєвиду, який зараз за вікном. Ну, дійсно задоволена, – ділиться враженнями вчителька образотворчого мистецтва Тернопільської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №5 Галина Гаргура.

Народний майстер самчиківського розпису Віктор Раковський приїхав до Тернополя з Хмельниччини з села Самчуки. Саме там і започаткували неперевершений вид українського декоративно-прикладного мистецтва – самчиківський розпис. Віктор Раковський займається розписом уже понад 30 років. Коли запропонували провести майстер-клас у нашому місті – погодився одразу.

– Розпис цікавий, розпис самобутній, він незрівнянний з іншими розписами. За стилем, за характером письма, за колористикою, за сюжетами , тобто коли ми створюємо розпис ми створюємо сюжет, щоб робота була цікава, робота була самобутня, – каже член Національної спілки майстрів народного мистецтва України Віктор Раковський.

Аби навчитись ось там розписувати, потрібен хист і талант, переконує Віктор Раковський. Відрізняють самчиківський розпис від інших кольори, техніка виконання та композиція.

Традиційними матеріалами, які беруть майстри для своїх виробів це чиста фарба – вохра і глина.

– Взагалі-то вивчити за саме заняття можна, але їх якось сформувати в розпис складно. Це треба мати відчуття, хист, тре мати своєрідний талант, треба бачити природу розуміти її тому що це береться в розпис, – зауважує Віктор Раковський.

Щоб навчитись техніці самчиківського розпису прийшли 35 вчителів образотворчого мистецтва шкіл Тернополя. Для цього потрібно було зареєструватись попередньо. Новина про приїзд майстра і проведення майстер класу заохотила, ще більше людей. Тому на захід прийшли не тільки зареєстровані учасники, а й усі бажаючі освітяни.

– Сьогодні до нас прийшли учасники, які не були зареєстровані, але вже настільки їх зацікавила… Вони дізналися від наших вчителів приватних шкіл. Є у нас вчителі, які були вже в Самчуках. Ми організовували таку творчу поїздку, настільки нам сподобались майстер-клас, цікаві розповіді митця, що ми вирішили запросити його, аби популяризувати цей розпис у нас в Тернополі, – каже заступник директора Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу Галина Федун.

Учасники вдячні за проведений захід, обіцяють – передадуть свої знання молодому поколінню і навчать їх берегти традиції нашого народу, в тому числі й старовинний самчиківський розпис.

Оля Боднар, Тарас Троян, Павло Верхолюк, Т1 Новини



Loading...







Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK