Тернопіль

Українці розповіли, чому виїжджають працювати за кордон

robota-za-kordonomЗа даними ООН до 2050-го року в Україні будуть жити 36 мільйонів, а до 2100 – ця цифра зменшиться до 25 мільйонів.

Серед основних причин еміграції за кордон українці продовжують називати низьку зарплатню та складнощі в самореалізації. Пре це йдеться у “Сніданок з 1+1″.

Сергій з Миколаївщини працює в Польщі на будівництві. Вперше приїхав до сусідньої країни у 2014-му, бо на Батьківщині його життя зайшло в глухий кут. Чоловік трохи попрацював і швидко зрозумів, що може робити ту ж роботу, яку робив в Україні, але заробляти в рази більше. Повертатися додому поки не збирається.

Нас уже 42 мільйони. Скільки українців та куди виїжджають за кордон у пошуках кращого життя

“Я не знайшов себе, тобто не міг далі розвиватися в Україні. Один день праці тут – це проїзний на місяць. В Україні, щоб цілий місяць вільно пересуватись містом, ніде не заробиш. Спробую залишитися тут якомога довше”, – розповів Сергій.

Юлія з Києва – візажист. Дівчина працює в цій сфері вже понад 7 років, Мала досвід роботи з відомими фотографами, телевізійними проектами та українськими зірками. Вона заробила собі ім’я в Україні, проте зараз теж думає про еміграцію в Берлін: “За цей обсяг роботи, який роблю тут, я можу отримувати набагато більше грошей в валюті, а не в гривні. В Україні працювала з хлопцями з Німеччини, з Америки, з Франції, тому вже є якийсь досвід”.

А у Наталії за кордоном живе донька. Спочатку дівчина не хотіла їхати з України, але на останньому році навчання вирішила, що хоче навчатися в Європі. З перших днів свого перебування в Польщі донька Тетяна зрозуміла, що там їй комфортніше. Тепер вже в Україні каже: “Мамо, я хочу додому, до Варшави”.

“Вона не збирається зупинятися в Польщі. Де працювати далі, вирішуватиме зважаючи на свої бажання та перспективи. Якщо їй запропонують співпрацю в іншій країні, я думаю, вона буде цей варіант теж розглядатиме”, – говорить Наталія.

За даними Київського міжнародного інституту соціології, від 12 до 17 відсотків українців серйозно налаштовані залишити країну. До кінця року планують виїхати приблизно 6-7 відсотків населення. Емігрують люди з вищою освітою, ті, хто хочуть виїхати на довгострокове проживання, навчатися, знайти роботу.

В перспективі це означає “вимивання” активного працездатного населення. І чи повернеться воно взагалі – невідомо. В таких регіонах, як Тернопільщина, вже є надлишок вакансій, а охочих їх зайняти – немає. Всі виїхали на заробітки. Вплинути на це може лише уряд, тому що люди готові повертатися лише тоді, коли будуть стабільні макроекономічні та мікроекономічні показники і можливість заробляти достатньо високу оплату, щоб утримати свою родину.

Поки прогнози для України не втішні. В ООН припускають, що до 2050-го року населення зменшиться вже до 36 мільйонів. До 2100-го ця цифра знизиться до 25-27 мільйонів.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK