Тернопіль

У Зарваниці на Тернопільщині відбулася загальнонаціональна проща

Понад 80 тисяч прочан одночасно молились за мир в Україні. Спільна молитва відбулась під час загальнонаціональної прощі до Марійського духовного центру в Зарваниці на Тернопільщині.

Молитовна програма, похід зі свічками та кульмінація – Архиєрейська Божественна літургія за участі Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава. Повідомляє Т1 новини.

Дощ та холод не став на заваді тисячам паломників, які пішки йшли до Марійського духовного центру в Зарваниці. Щира молитва, долання шляху, спокутування гріхів – це найголовніше під час прощі, переконана пані Марія, прочанка з Івано-Франківська. Жінка не вперше приходить до Зарваниці.

– Дуже любимо Богородицю, дякуємо Їй за всі ласки, які Вона нам подає, приходимо молитись за мир в Україні, за наших воїнів, за сім’ю, за родину, – каже жінка. – Молимось за себе і за уряд.

Щоб Бог допоміг вибрати мудрих і достойних керівників, які б дбали не тільки за себе, а й за народ, за державу, – каже прочанка з Борщева пані Світлана.

Понад 80 тисяч прочан з різних областей України та з-за кордону відвідали цими вихідними Марійський духовний центр.

Молитовна програма розпочалась 13 липня, далі похід зі свічками, до ранку відбувались нічні молитовні чування.

Проща – це така річ, таке зібрання, – тут і тут (показує на голову і серце – Ред.) , ти бачиш, що ти не один у своїй вірі, у своїх думках, у своїх переконаннях, – каже прочанка з Тернополя Юля.

– Якщо щиро молитись і просити, я хочу сказати на своєму досвіді, то Матінка Божа почує і донесе це до свого Сина. І я вже сьомий рік тут і так собі постановила, що кожного року у ці дні я хочу бути тут, у Зарваниці, – додає прочанка з Тернополя Михайлина.

Цьогорічну прощу приурочили 30-літтю виходу Української греко-католицької церкви з підпілля, а також молитві за мир і спокій в Україні.

– Ця проща особлива тим, що вона приурочена 30-літтю УГКЦ з підпілля. Також було заведено, що коли церква була у підпіллі. що саме після Петра завжди проводилась проща. Тому особливість прощі є в тому, що вона приурочена виходу з підпілля церкви, – каже заступниця начальника управління освіти та науки Тернопільської ОДА Анна Зварич.

Зарваниця є особливим паломницьким місцем української греко-католицької церкви, кажуть прочани. Вона належить до двадцяти найбільших марійських духовних центрів, які є у католицькому світі. А цьогоріч Зарваниця отримала статус Малої базиліки.

– Гідність цього місця цього року також є відзначена святішим отцем Папою Римським, який підніс Собор Зарваницької Матері Божої до гідності Малої Базиліки. І це перша Мала базиліка УГКЦ. Очевидно, що Святіший отець зробив це визнання на основі тої пошани, яку має Зарваниця серед українського народу, серед вірних УГКЦ, – каже синкел у справах стратегії розвитку УГКЦ в Тернопільсько-Зборівській архиєпархії о. Віталій Козак.

Кульмінацією Всеукраїнської прощі до Марійського духовного центру стало урочисте Богослужіння, яке очолив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

– Так, нам важливо справді сприйняти, відкрити своє вухо до того Бога, який до мене говорить, і це відкриття мого серця, це здатність сприйняти цілющу, животворчу Божу силу називається ВІРОЮ. Найкращим прикладом такого слухання і послуху є постать Пречистої Діви Марії, – каже глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав Шевчук.

Леся Маньковська, Тарас Троян, Володимир Сосна, Т1 Новини.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK