Тернопіль

У Тернополі виховують майбутніх чемпіонів Європи та світу

Лижі та сноуборд з першого класу. В державній спортивній школі «Екстрим» тернопільських школярів навчають зимовим видам спорту. Більше про це у сюжеті Тернопіль1.

«Екстрим» – це єдина спортивна школа, де навчають лижному фрістайлу та сноубордингу. Саме дошкою для цього виду спорту ще у семирічному віці захопився Тарас Семенишин. І хоча зараз він у 4 класі, хлопець займається ледь не щодня по 2-3 години. Тарас розповідає, улюблені тренування це додатковий стимул гарно вчитись. І тривалі заняття не лякають. Адже школяр мріє взяти участь в чемпіонаті України зі сноуборду.

Вероніка Пукас і Вікторія Льотковська з всеукраїнських змагань лише повернулись.У Києві тернополяни боролись за перемогу із чотирма областями. Молодь привезла 19 медалей й 11 призових місць. Спортсменки кажуть, саме тренування та віра в себе допомогли досягти успіху.

Змагання з лижного фрістайлу та сноуборду зазвичай відбуваються у Німеччині, Франції,Чехії. Тренер школи «Екстрим» Наталя Пазунка розповідає, ці види спорту допомагають дітям оздоровитись. А от історії про травматизм під час тренувать – професійні спортсмени називають міфами. Наталя Пазунка каже, головне навчитись правильно падати та слухати настанови тренера. А не застудитись допоможе спеціальний одяг. Спершу одягають термобілизну, далі флісовий костюм, аж тоді лижний. Також важливі захисні елементи. Однак, тренування проходять не лише в мороз. Опановують лижі та сноуборд школярі навіть влітку.
” Займаються в спортивних залах, на батутах, на роликах, на скейтах. Це все вправи на координацію, на техніку. Також на батутах робимо стрибки теж на координацію”, каже тренер Наталя Пазунка.

Сезон таких тренувань розпочинають у вересні. Тоді відбувається і набір у школу.
Загалом в «Екстримі» займається 160 дітей від 6 до 19 років. Для найменших тренування проходять 3 рази в тиждень. Старші діти займаються і 6 разів. Навчають у школі дітей безкоштовно. Однак, на спортивне обладнання батькам доведеться витратити від 60 до сотні євро.

Тетяна Муран, Віталій КуземкоLoading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK