Тернопіль

У Тернополі показали українсько-словацький кінофільм «Межа», який рівняють із «Хрещеним батьком» (фото, відео)

Нещодавно в кінотеатрі «Сінема Сіті» відбувся допрем’єрний показ стрічки «Межа», яку особисто презентували у Файному місті актриса Римма Зюбіна та продюсер фільму Андрій Єрмак. Сьогодні – офіційна прем’єра фільму. 
IMG_3436

Сюжет фільму розгортається влітку 2007 року. Вже за кілька місяців Словаччина повинна вступити до Шенгену, тож триває робота над посиленням українсько-словацького кордону. Головний герой Адам Крайняк — батько сімейства, за сумісництвом також є головою злочинного угрупування, що займається контрабандною цигарок на прикордонній території між Україною та Словаччиною. Невдала спроба перевезти чергову цигаркову контрабанду спричиняє цілу низку неочікуваних наслідків у житті Адама, що змусять контрабандиста засумніватися: які саме межі він готовий перетнути, аби все виправити.

Як зауважила на представленні «Межі» Римма Зюбіна, фільм є доволі реалістичним, адже зображені у ньому події перегукується із реальними ситуаціями, які неодноразово відбувалися на території українського кордону.

— Я народилася в Ужгороді, тому знаю багато правдивих історій про українську контрабанду. У нас кожен другий бізнесмен також є контрабандистом. При цьому, ці люди вже не усвідомлюють, що їхня діяльність – це порушення закону, межа. Вони виправдовують свої дії тим, що у 90-х роках ХХ сторіччя була непроста економічна ситуація. Тільки з часів 90-х вже багато чого змінилося, — зауважила Римма Зюбіна, додавши, — Коли ми презентували фільм в Ужгороді, глядачі мене запитували: «Ви спеціально подали у фільмі прізвище мукачівського бізнесмена-політика-контрабандиста?»  Я, натомість, зазначила, що автор фільму має словацьке походження, тому він не знає реалій українського життя. Вибір автором прізвища – співпадіння, проте в Україні такі співпадіння можуть повторюватися багато років.

Пані Римма, яка зіграла у кінофільмі «Межа» роль дружини контрабандиста Йони, також розповіла тернопільським глядачам знайому «гучну» історію про закарпатських контрабандистів. Кілька років тому в Ужгороді на подвір’ї приватного будинку поліцейські викрили підземний хід, який веде в тунель – місце переправлення через українсько-словацький кордон нелегальних цигарок.

Зазначимо, що стрічка «Межа» до власного всеукраїнського прокату вже зчинила неабиякий резонанс в Україні та Європі, представивши нашу країну в основній конкурсній програмі кінофестивалю у Карлових Варах( входить до переліку фестивалів категорії «А»). Більше того, кінофільм «Межа» здобув на фестивалі один із найголовніших призів – Кришталевий глобус за кращу режисерську роботу.

— «Межа» – дуже реальний, правдивий, динамічний та нелегкий фільм. Касові збори стрічки вже зібрали у словацькому прокаті приблизно 2 млн. євро, що, без сумніву, є рекордом. Цей фільм протягом п’яти тижнів перебував у першості бокс-офісу серед американських фільмів. Такий успіх стрічки свідчить про те, що ми можемо робити не тільки «попкорнові», але й «розумні» глядацькі фільми. Наголошу, що «Межа» – не авторське кіно, тому розраховане на широке коло глядачів. Про фільм вже писали такі світові видання, як «The Hollywood Reporter» та «Variety», які порівняли «Межу» з кращими роботами Гая Річі, «Хрещеним батьком» та «Кланом Сопрано», — зауважив Андрій Єрмак.

Продюсер фільму також додав, що як акторський склад, так і знімальна група «Межі» складалася із українців та словаків. У фільмі знялися такі відомі українські актори, як  Станіслав Боклан, Римма Зюбіна, Олександр Піскунов. Український рок-співак Олег Скрипка записав власну версію пісні «Гей, соколи», що стала головним треком словацько-української стрічки.

Варто додати, що український прокат фільму «Межа» стартує 16 листопада цього року.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK