Тернопіль

У Тернополі для дітей проводять сеанси каністерапії – лікування за участі собак

Сеанси каністерапії – лікування за допомогою собак – впроваджують у Тернопільському обласному центрі комплексної реабілітації.

a4c3ea27-6af2-473b-944d-8f32cee852be-620x354Про це передає Укрінформ із посиланням на повідомлення Центру у Фейсбуці.

«Запрошуємо на третій сеанс каністерапії із золотистими ретриверами Маєю та Вайдом. Собаки-терапевти застосовуватимуть свої уміння на практиці, тому запрошуються діти з інвалідністю та діти, які потребують корекційного впливу каністерапевтів. Проводитимуть сеанси власники собак», – йдеться у повідомленні.

Також повідомляється, що у програмі практичної частини – навички спілкування із собаками, ігри з ними, читання у їх присутності, що виробляє правильну вимову та сприяє вербальному розвитку дитини, поліпшує дитячу моторику.

Кожна дитина має змогу попрацювати з двома собаками як окремо, так і за присутності батьків.

Каністерапія – лікування за допомогою собак. За твердженням медиків, коли пацієнт гладить собаку, то і його мозок, і мозок тварини виробляють в рази більшу кількість дофаміну – «гормону щастя». Дофамін зменшує інтенсивність депресивних і неспокійних станів, а також знижує рівень кров’яного тиску

Спеціально навчені собаки-каністерапевти можуть надовго стримати страх, депресію, напругу, знизити неуважність і мобілізувати рухові функції. Собак використовують для профілактики й лікування простудних захворювань, захворювань серцево-судинної системи, при безсонні, алергії та астмі. Спілкування з тваринами відіграє особливу роль у соціально-психологічному благополуччі дітей, собаки допомагають подолати самотність та знімають психоемоційне напруження.

Нині каністерапія широко розвинена у країнах Західної Європи, Америки, подібний досвід є у Польщі, все частіше до цього методу звертаються в Україні.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK