Тернопіль

У соцмережі тернополяни створили спільноту, де борються за збереження старовинних дверей в місті

Небайдужі жителі Тернополя борються за збереження старовинних деталей на будинках в обласному центрі.

c315a0188c8ad904134ae126df95b38c_MОстанній випадок пов’язаний із будинком на вулиці Юліана Опільського, 4. Там замінили старі двері позаминулого століття на нові металеві.

Зараз з’явилася можливість повернути старовинні двері, активісти збирають гроші на їх реставрацію.

«Утімнас цікавлять не тільки ці дверіМи переконанізбереження історичної архітектури не менш важливоніж ремонт дорігзведення церков і забудова парківАвтентичні деталі – це невідновлювальний ресурскотрий творить ідентичність містата й мешканцівтеж.

Рятуючи сьогодні одні дверіми врятуємо історичну архітектуру міста», – йдеться у повідомленні активістів у фейсбук-спільноті «Збережемо старовинні двері на Опільського».

Про важливість старих автентичних деталей у місті розповів також кандидат історичних наук, дослідник Тернополя Володимир Окаринський.

«Тогощо залишилося від старогонесовіцького Тернополяє дуже мало і стає все меншеА скоро не залишиться нічогоІ буде Тернопільяк трошки менша Вінниця або ХмельницькийКропивницький (ТамбовВоронєж…, якщо «пощастить»). З родзинок залишаться лишень озеростав і чотири памятки національного значення. Оті дрібничкистарі дверіхвірткипарканчикинеобрізані дерева — як словаМожназвісноговорити суржиком або неомовоютільки це нудноА в містіде тих дещиць немавже й нічого не шкодаІ нікогопріч пересічного рогулявоно не затримаєВ такому місті не житине насолоджуватисяне гулятиа тільки залити очі та сидіти в хаті», – висловлюється науковець.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK