Тернопіль

У пресвітера “кашкетників” Тернопільщини лабораторно підтверджено коронавірус

Пресвітер, 1981 року народження, проживає в с. Космирин. Наразі, за інформацією Політерно, він проходить лікування в Івано-Франківську.

Без названияВін пресвітер незареєстрованої релігійної організації консервативних християн-протестантів сіл Космирин, Стінка та Сновидів Бучацького району Тернопільської області. До організації також входить кілька родин з села Соколів.

Зазначимо, члени спільноти старовірів на Тернопільщині не користуються жодними благами цивілізації і все роблять за Біблією. Їх називають “кашкетниками” через те, що чоловіки громади змалку носять картузи.

Окрім благ цивілізації, віра “кашкетників” забороняє їм брати участь у виборах, служити в армії та отримувати різні нагороди від держави. Проте, є й такі, які цих вимог не дотримується. Незвичайна віра на Тернопільщині з’явилася вже після Другої світової війни. Тоді у сусіднє село Космирин приїхав Іван Деркач. Він у “кашкетників” був своєрідним пророком. У радянський час, попри заборону, збирав людей у хаті і читав Біблію. Практично усі сім’ї “кашкетників” – багатодітні. Тож у селі щороку зростає народжуваність. При понад сотні дітей, які народжуються, припадає лише 30-40 смертей серед місцевих мешканців.

 Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK