Тернопіль

У парку “Топільче” в Тернополі вперше повністю очистять всі водойми

Вперше за 33 роки у парку “Топільче” повністю очистять всі озера та канали. Найбільше проблем тут створюють водорості, які знаходяться на дні водойм.

Саме через них та сміття поверхні озер та каналів набули зеленого кольору. Більше дивіться у сюжеті Т1 Новини.

Раніше тут щороку чистили ті водорості, які знаходяться на поверхні водойм. Та все ж найбільше проблем створюють ті, які знаходяться на дні озер та каналів.

Як наслідок місяць тому у водоймах парку «Топільче» масово загинула риба. Тому вже з 1 серпня розпочнуть велике очищення штучних озер в парку. Найперше візьмуться за водойму поблизу Козацького острівка.

– Цього року тут передбачається очищення озерця навколо острова Козацького та очищення всіх каналів, які є в парку «Топільче», – каже директор “Об’єднання парків культури і відпочинку” Тернополя Микола Лесів.

Один з улюблених атракціонів відвідувачів у парку «Топільче» – водні велосипеди. Зараз вони не працюють.

Фахівці кажуть, це через надлишок водоростей в озерці. Завідувач парку «Топільче» запевняє, після того як все почистять, атракціони знову запрацюють у звичному режимі.

– Проблема тільки в тому, що треба почистити їх почистити для того, аби запустити водні велосипеди. З серпня місяця ми плануємо запускати обладнання для того, аби очищати водойму, – каже завідувач парку “Топільче” Юрій Бойко.

В планах також штучно наповнити киснем озерця в парку. Це для того, аби в майбутньому уникнути цвітіння водоростей.

Загалом на реалізацію проекту з міського бюджету виділили 4 мільйони гривень. Триватиме капітальне очищення водойм в парку «Топільче» до весни наступного року.

– Будуть деякі незручності у зв’язку з тим, що пульпа буде викачуватися на низовини в парку, тому для відвідувачів будуть незручності, але я би просив вибачення і повірте в те, що це робиться вперше з 1986 року, – каже директор “Об’єднання парків культури і відпочинку” Тернополя Микола Лесів.

Керівники парку кажуть, такий метод є найменш фінансово затратним та не шкодитиме самому парку. Адже якщо вивозити водорості спеціальною машиною, то є ризик понищити доріжки та зелені насадження.

Христина Луцик, Тарас Троян, Володимир Сосна, Т1 НовиниLoading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK