Тернопіль

У Будапешті відкривається виставка робіт тернопільської художниці Олесі Гудими

Виставка робіт української мисткині Олесі Гудими відкриється 15 травня у столиці Угорщини.

Про це йдеться на сторінці Посольства України в Угорщині у Facebook.

«Запрошуємо на відкриття виставки робіт української художниці Олесі Гудими 15 травня 2019р. о 16:00 у резиденції Посла Болгарії за адресою 1025 Budapest, Verhalom ter 1», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що на відкритті також буде проведений флешмоб у вишиванках в рамках відзначення Дня вишиванки в Угорщині.

Як відомо, Олеся Гудима народилася 10 травня 1980 р. у Тернополі. Закінчила факультет журналістики Львівського університету (2003 р.), працювала журналістом у тернопільських виданнях. З 2007 р. займається живописом.

Творчий доробок Олесі Гудими налічує близько 1 тисячі картин.

Для живопису художниці характерна експресивна манера письма з ефектною фактурою полотна, де багатий  колорит поєднується з  узагальненням і декоративністю. Всі картини емоційні, з характерними образами, виконані  швидким  пензлем.

За своєю тематикою роботи систематизуються у серії: «Сновида», «Кроки», «Ангели миру для України», «Українська мадонна», «Квіти», які виконані в еклектичному змішанні художніх напрямків: експресіонізмі, абстракціонізмі, символізмі, наїв-арті, математизмі, магічному реалізмі та постмодернізмі.

Загалом твори художниці можна зарахувати до інтуїтивної форми живопису – тієї, що йде за серцем, спонтанно, не базуючись на вже винайдених техніках і законах. Іконографічне зображення жінки, яка носить у собі сакральне знання, – це українська душа, яка у невпинному колообігу життя переходить з одного стану до іншого, зрілішого та відповідальнішого.

Роботи мисткині  зберігаються в приватних колекціях поціновувачів мистецтва в Україні, Канаді, Франції, США, Німеччині, Англії, Вірменії, Іспанії, Польщі, Швейцарії.

В Україні власником найбільшої колекції картин художниці є Kavalier Boutique Hotel (м. Львів)Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK