Тернопіль

У 44-ій артилерійській бригаді відсвяткували перший ювілей

“Піт артилерії кров піхоти береже”, – саме так описують найважливіше завдання артилеристів. Рівно 5 років тому у Тернополі створили 44 окрему артилерійську бригаду. Про людей, які там несуть службу та суттєві зміни від дня заснування дивіться у сюжеті Т1 Новини.

Перший ювілей відсвяткували у 44 артилерійській бригаді. Особливо знаковим цей день є для Антона Паца. Адже чоловік, ще у 2014 році підписав договір та брав безпосередню участь у формуванні військової частини. Каже, за останні 5 років зміни є разючими і у позитивну сторону.

“Добрі зміни. Пішли військовослужбовці, які були призвані за мобілізацію. Зараз в нас контрактна армія. Професійніші стали військовослужбовці і набули більше фахових навичок, звичок. Ми вже знаємо як треба і куди стріляти”, – каже начальник стройової частини, т.в.о. начальника штабу 44 окремої артилерійської бригади Антон Пац.

З кожним роком все більше жінок поповнює ряди військової частини. Хоча Олеся Коротенко служить тут близько року, зізнається, рада, що обрала саме військову справу. Виконує не легку роботу, адже працює військовим психологом.

“Спочатку було дуже важко, тому, що нові люди, інші взаємини між людьми. А ще, тому що ти маєш дотримуватись статуту, ти маєш робити все як хоче бригада, командування. Щоб все було правильно та добре. А зараз все дуже класно, головне знайти спільну мову з людьми, спілкуватись – ось власне в чому полягає суть моєї роботи”, – додає молодший лейтенант, заступник командира батареї з морально-психологічного забезпечення 44 окремої артбригади Олеся Коротенко.

Створили 44 окрему артилерійську бригаду у 2014 році на місці дислокації 11 бригади, яку до того розформували. За час проведення бойових дій на сході, підрозділи бригади брали участь у всіх військових напрямках, окрім приморського.

“Найголовніше – це підтримка загальних військових підрозділів. Адже піт артилерії, кров піхоти береже. Цього принципу ми і дотримуємось. Основне завдання – це боротьба із артилерією противника. Згідно Мінських домовленостей, наші підрозділи зосередженні в районах відведення, інтенсивно займаються заходами бойової підготовки. Також наша батарея братиме участь на конкурсі найкращої артилерійської батареї Збройних Сил України в Запорізькій області”, – каже підполковник, т.в.о. командира 44 окремої артбригади Андрій Гресько.

З нагоди урочистостей для усіх присутніх виступив військовий оркестр артилерійської бригади. Це рекордсмени книги рекордів України. Адже, у 2016 році, у соляній шахті міста Солодар Донецької області на глибині майже 290 метрів під землею заграли гімн України. Чим прославили не лише 44 окрему артилерійську бригаду, а й загалом Збройні Сили України.

Під час урочистостей вшанували пам’ять і своїх побратимів. Адже за час існування артилерійської бригади 14 військовослужбовців віддали своє життя за Україну та мир на нашій землі.

Оксана Рогачук, Тарас Троян, Павло Верхолюк, Т1 НовиниLoading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK