Тернопіль

“Тренерам доведеться проробити велику роботу”: директор ДЮСШ з Тернопільщини про піврічні наслідки карантину

Впровадження карантинних обмежень у березні 2020 року через поширення коронавірусу COVID-19 вже негативно позначається на фізичній підготовці і психологічному стані школярів, переконаний директор Кременецької дитячо-юнацької спортивної школи імені Андрія Пушкаря Євген Запольський. Керівник закладу, тренер кременецької збірної з регбі розповів нашому виданню про коронавірусні будні спортивної школи і про вплив карантину на життя її вихованців.

На сьогодні у Кременецькій ДЮСШ діють понад десять спортивних секцій: кікбоксинг, настільний теніс, армспорт, кульова стрільба, бокс, регбі, легка атлетика, футбол, санний спорт, більярд, волейбол та баскетбол. Загалом навчається майже пів тисячі дітей.

— Нещодавно відкрили більярд, — каже директор. — Ще дві секції — волейбол і баскетбол, на волонтерських засадах розвиває тренерка з легкої атлетики Надія Хацкальова. Бажання і сили розвиватися у нас є.

Директор Кременецької дитячо-юнацької спортивної школи (ДЮСШ) Євген Запольський

Директор Кременецької дитячо-юнацької спортивної школи (ДЮСШ) Євген Запольський

Тренер кременецької збірної з регбі Євген Запольський на посаді директора працює останніх два роки. Розповідає, що з цим видом спорту у нього склалось найкраще, але не відразу.

— З дитинства захоплювався спортом. У мої 16 помер батько, мама виїхала за кордон. Я залишився під опікою бабусі і дідуся. Я тоді зациклився на спорті. Коли навчався в інтернаті, з вікна школи бачив, як хлопці грають в регбі. Але більш професійно, звісно, займався санками. У 16 здобув Майстра спорту із саночного виду спорту. Тренери запрошували у національну збірну України. У свої 18 років виступав у “двійці” з напарником на Чемпіонаті світу в Германії, де ми посіли 14 місце.

Вихованці Кременецької ДЮСШ

Згодом Євгеній Запольський закінчив Львівський “інфіз”, їздив на змагання в Україні і за кордон.

— Запам’ятав, як у 2004 році, коли повертався із змагань із Латвії, нам на кордоні повідомили, що в Україні почалася Помаранчева революція. Після неї нам область грошей на змагання не виділяла. І я в молодечому запалі залишив інститут і поїхав до мами в Італію: з Національної збірної — на заробітки. Але згодом повернувся, зміг відновити навчання у виші і, завдяки фізичним даним, почав грати у регбі. Через два роки навчань я став учасником Національної збірної. Виступив у п’ятьох матчах за нашу країну проти Молдови, Польщі, Потругалії, Франції, Румунії. Професійно грав вісім років”.

Як на спорт у Кременці впливає карантин

Євгеній Запольський радіє найменшим досягненням своїх вихованців з усіх видів спорту. Розповідає, зокрема, що невдовзі на території спортивної школи побудують скейтпарк, кошти на який вже виділила міська рада відповідно до умов реалізації проєкту “Громадський бюджет міста 2020”.

— Мешканці міста підтримали ініціативу про заснування скейтпарку, але в управлінні довго не могли знайти місця, де його побудувати. Я ініціював зробити це на нашій території. У нас на стадіоні є майданчик, розміром 15*30 квадратних метрів, там і будуть діти тренуватися.

Також, нещодавно жіноча збірна регбістів Кременецька ДЮСШ імені Андрія Пушкаря брала участь в першому турі чемпіонату України вищої ліги та зайняла третє місце. Брали участь разом із командами з обласних міст, таких як Хмельницьк, Рівне, Львів, Одеса та інші — загалом 22 команди. Кременецька команда посіла десяте місце.

Проте, за словами Євгена Запольського, багато змагань через карантин і поширення коронавірусу в Україні організатори змушені переносити.

Фото з особистого архіву Євгена Запольського

— Мав бути Чемпіонат України, але Федерація регбі України подивилася, що Тернопіль у помаранчевій зоні, тому може бути так, що змагання перенесуть. З липня нам дозволили займатися на вулиці, приміщення зачинені. Поки на вулиці тепло, а далі буде холодно, потрібно буде приймати рішення. Дистанційно займатися спортом і підтримувати рівень вихованців практично неможливо. Рівень тримають одиниці. Загалом за три місяці жорсткого карантину і самоізоляції спортсмени набрали зайву вагу, розлінились, нервуються. Психологія дуже порушена. Нам на відновлення команд потрібно буде проробити велику роботу.

Довідково:

На сьогодні у спортивній школі функціонують понад десять секцій. За розвиток кожної з них відповідають професійні тренери, багато з яких вихованці Кременецької дитячо-юнацької спортивної школи. Зокрема, Надія Хацкальова вчить легкої атлетики понад 40 років, додатково, на волонтерських засадах, навчає волейболу та баскетболу. В легкій атлетиці допомагає тренер Калейнік-Шумило Наталя.

Армрестлер, вихованець легендарного Андрія Пушкаря, Вадим Стецюк передає свїй досвід і навички з армспорту. Майстер спорту України, неодноразова чемпіонка України, яка брала участь в чемпіонатах світу та Європи, Анджела Майборода-Кравчук зараз відповідатиме за санний спорт. Футбол розвиватимуть тренери, вихованці ДЮСШ, Андрій Марченко, Владислав Скиба і Василь Довгань. Настільний теніс — тренер Василь Коханець.

Майбутніх боксерів виховує тренер зі стажем роботи, фанат своєї справи Олександр Котлярський. Кікбоксинг розвиває Сергій Коптюк.

Кульову стрільбу започаткував колишній керівник ДЮСШ Вадим Фрединський. Його наставником був місцевий військовий, колишній полковник Борис Ячнюк.

Майбутніх регбістів виховують тренери Євген Запольський та його учениці Мар’яна Зварунчик-Штука та Тетяна Котлярська, які розвивають дитяче регбі (2010-го року народження і молодших). Тренер з регбі, учасник російсько-української війни на Сході України, Володимир Нагребельний займається розвитком Громадської організації “Регбійний клуб «Кремінь»”.

ДжерелоLoading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK