Тернопіль

Тернопільський художник перетворив стару квартиру на творчу майстерню

Художник Рустам Давлетов з Тернополя перетворив стару квартиру на творчу майстерню. Там він живе, пише картини і проводить майстер-класи з живопису.

8cee0e1238fd6615За його словами, послугами дизайнерів та майстрів з ремонту не користувався. Сам білив стіни і реставрував меблі.

“Будинок у якому я живу – з 1918 року. З чого я починав робити ремонт – це з того, що облаштував тут площину, замінив вікна і зробив, такий собі, старовинний декор. Тут були прямі вікна і я побачив, що формується така напіварка і вирішив так усе й залишити”, – каже Рустам.

На стінах квартири – приблизно дві сотні картин. Художник каже – із кожною роботою у нього пов’язані спогади. Кожна річ у помешканні теж має свою історією.

Наприклад, шклюшки він купив під час розпродажу. Вони у Рустама асоціюються із чоловічою вазою з квітами, яка чудово доповнює інтер’єр.

“Також маю такий подарунок – “Абсент Ван Гога”, ще навіть його не куштував. А ще, у мене є поліно, на якому вирізане обличчя, – це у мене свій “домовий”. Я знайшов його, коли закидав дрова в пічку”.

Червона гітара теж доповнює інтер’єр. Рустам пояснює, що це нагадування про його музичне минуле.

“Таку гітару, навіть, можна побачити у фільмі “Назад у майбутнє”, де Мартін Макфлай грав на випускному”, – розповідає художник.

Рустам сам облаштував спальню: зробив дерев’яне підвищення та сходи.

“Я вирішив зробити другий поверх і там облаштувати спальню, оскільки висота стелі це дозволяє. Використав соснові балки. Обрав стиль “лофт”.

Коридор Рустам Давлетов перетворив на міні-кухню.

“Кухня стилізована під французький дворик. На стіні французькою мовою написані слова з пісні і картина, стилізована під цей інтер’єр. Ця квартира – така зона, де, умовно, у Франції можна пообідати, а прийняти ванну – в Італії”, – розповідає Рустам.

Ванну кімнату художник зробив в італійському стилі.

Ванну кімнату Рустам переобладнав з кухні. Реставрував крісло, принесене з горища. Є у цій кімнаті і венеціанські маски.

“Внизу на стіні – слова з італійських пісень про кохання, а також, картина. Тут зображені три діви, які купаються. Але ми їх бачимо знизу, тобто з ванни можна спостерігати, ніби ми тут під водою, а вони зверху плавають”, – каже Рустам.

У деяких місцях на стінах художник залишив штукатурку, щоб стіна мала стильний вигляд.

“Я ніяк не міг добре забілити стіну, вона обсипалася. І я вирішив, що якщо не можу приліпити шпаклівку, то я її здеру повністю до цегли”.

Суспільне ТернопільLoading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK