Тернопіль

Тернопільські медики закликають підтримати їхній проєкт у рамках “Громадського бюджету”

Вибоїни і порепаний асфальт. Так виглядають під’їзди до Тернопільської міської лікарні швидкої допомоги. Медики кажуть, це створює незручності як для працівників, так і для пацієнтів, але ремонтувати територію власним коштом – дуже дорого. Тому вирішили написати проєкт на Громадський бюджет, повідомляє Т1 Новини.

У поганомуу стані зараз під’їзні шляхи Тернопільської лікарні швидкої допомоги. Щоб відремонтувати цю територію у медзакладі створили проєкт і подали його на Громадський бюджет. Автор Ярослав Чайківський розповідає, перш за все дбають про те, щоб у лікарні було необхідне медичне обладнання і зручності. Але не менш важливим є і територія за межами лікарні.

“Лікарня має кілька корпусів і щоб перевезти хворого, його треба везти через прилеглу територію. І як ви бачите, ця територія є у вкрай занедбаному стані”, – каже директор КНП “Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомоги” Ярослав Чайківський.

Зокрема, тут недалеко розташоване інфекційне відділення, куди часто перевозять хворих. Окрім того, цією дорогою їздить “швидка” із пацієнтами. А їх зазвичай слід довозити максимально швидко і водночас обережно.

“До нас зверталися і пацієнти, яким важко пересуватися, важко доїхати. Працівники “швидкої” нарікають, адже їхній транспорт потрапляючи у наші вибоїни отримує пошкодження. Стикнулися із проблемою і наші працівники, перевозячи пацієнтів на каталках до інших відділень”, – каже медична директорка з експертизи та організаційної роботи КНП “Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомоги” Наталія Жеворонко.

Пацієнти і відвідувачі лікарні теж за те, аби відремонтували під’їзні шляхи. Пані Надія прийшла провідати сина, і охоче поділилась з нами своїм баченням. Пригадує, як його везли у лікарню – поганий стан доріг впливав на усе.

“Я вважаю, що потрібно зробити ремонт, бо коли син травмувався і “швидка” під’їжджала, були дуже страшні вибоїни, до травмпункту неможливо їхати, навіть візочком.жах”, – каже пані Надія.

Раніше власним коштом у лікарні відремонтували цю частину під’їзду. Ярослав Чайківський пояснює, така стратегія їм не вигідна, адже за витрачені гроші могли купити медичне устаткування. Витратили ж на проїзд.

Відповідно мета саме цього проєкту для Громадського бюджету – капітально відновити під’їзні шляхи, благоустрій подвір’я та території довкола будівель лікарні. Сюди входить, зокрема, встановлення нового покриття, влаштування підпорної стінки вздовж центрального заїзду, тротуарів, озеленення території.

Вартість робіт автори проєкту оцінили у 1 мільйон 300 тисяч гривень. Голосування за проєкти “Громадського бюджету 2020” триватиме до 8 листопада включно.

Зазначимо, щороку у Тернопільській лікарні швидкої допомоги лікуються понад 7 тисяч тернополян. Близько половини пацієнтів, кажуть медики, сюди доставляє “швидка”.

Яна Полухіна, Тарас Троян, Володимир Сосна, Т1 Новини.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK