Тернопіль

Тернопіль бере участь в пілотному проекті “ОБСЄ”

Тернопіль став одним з основних міст-парнерів у проекті “ОБСЄ”. Сьогодні за участі закордонних експертів відбулась перша зустріч влади міста з представниками ОБСЄ в Тернополі. Про цілі та перспективи проекту дивіться у сюжеті Т1 новини.

Відтепер про роботу міської влади тернополяни знатимуть ще більше. Адже Тернопіль став одним із трьох міст, які беруть участь у пілотному проекті ОБСЄ щодо дотримання доброчесності та прозорості у роботі міста.

– Найголовніший напрямок роботи ОБСЄ- це допомога країнам- учасникам у створені так званого належного управління. Це прозорий бюджет, відкрита адміністрація та мінімально скоротити контакт між чиновником та громадянином, – каже старший співробітник з економічних питань ОБСЄ Андрій Мунтян.

Під час реалізації цього проекту Тернопіль є одним із основних партнерів. Як зазначив Андрій Мунтян, влада нашого міста справляється добре зі своїми обов’язками та працює для людей. Для того, аби вдало реалізувати цей проект у нашому місті, запросили експерта із Польщі, який поділиться власним досвідом та відкриє секрети успішної роботи.

– Я надіюсь, що до кінця проекту Тернопіль буде прикладом, не лише в Україні, як можна ефективно імплементувати прості речі, які допомагають жити в атмосфері непідкупонсті, – каже антикорупційний експерт ОБСЄ Павло Войтунік.

Сергій Надал переконаний, цей проект сприятиме розвитку міста, а роботу органів місцевого самоврядування зробить ще більш відкритою та прозорою. План забезпечення доброчесності муніципалітету Тернополя стосуватиметься таких сфер як: державна закупівля, відкриті дані та захист інформаторів, депутатська недоторканість, податкова та бюджетна прозорість, етичний кодекс для державних службовців, участь громадян у процесах планування та прийняття рішень.

– Приємно говорити, що за останніми результатами Тернопіль попав по найбільш відкритій бюджетній прозорості, приємно що ми входимо в топ-10 міст по врядуванню. Щороку ми створюємо нові електронні сервіси, які дають можливість не тільки отримувати більше інформації, але дають більше доступу потенційним інвесторам і це має свій позитивний вплив, – каже міський голова Тернополя Сергій Надал.

В рамках цього проекту міська рада розробить Статут надання клієнтських послуг муніципалітету Тернополя, і кожна комунальна служба повинна буде створити свої статути. Розробити внутрішні правила щодо оприлюднення інформації, додаткової зайнятості, декларування майна, подарунків та гостинності додатково до Кодексу поведінки та відповідних національних нормативних актів. Сьогодні ж у Тернополі діє портал відкритих даних opendata.te.ua. На порталі оприлюднені дані в усіх сферах: від комунального майна та землі, до фінансової звітності кожного комунального підприємства, від переліку рекламних засобів до бази даних ремонтів. Загалом важливо те, що у 2019 році Тернопіль увійшов у ТОП-5 міст за рівнем бюджетної прозорості України, ТОП-10 найпрозоріших міст України, а також місто здобуло високі інвестиційні та кредитні рейтинги.

Оксана Рогачук, Оксана Задорожна, Павло Верхолюк, Т1 Новини.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK