Тернопіль

“Шлях до світанку”: історію про біль, сльози та оптимізм відзняли на основі оповідей тернополян

Стрічка про біль на все життя, посмішку крізь сльози та розкриття досі невідомих історій. Проект від першої фільм-комісії в Україні “Шлях до світанку” створюватимуть у Тернополі. Тут у місцевому музеї політв’язнів знімальна група відкрила для себе нове бачення, нові історії, переживання і головне – знайшла людей, які пережили цей період – ув’язнення. Повідомляє Т1 Новини.

“Шлях до світанку” – нова документальна стрічка від першої кінокомісії в Україні. Це історія про біль, сльози, та оптимізм великої сили. Основою для фільму стали історії українських політв’язнів та репресованих з усієї країни. Джерело натхнення для створення стрічки – екскурсія київських режисерів в музеї політв’язнів, а також історії з особистого життя працівника Тернопільського музею політв’язнів Ігоря Олещука.

– Коли ми попали сюди в цей підвал – ці стіни, двері, фотографії, власне розповідь пана Ігоря Олещука привели нас у дуже важке враження, – каже продюсер стрічки “Шлях до світанку” Андрій Суярко.

Наразі команда опрацьовує лише 2 інтерв’ю людей, які перейшли усі жахи радянської системи, але навіть з такою малою кількістю інформації команда запевняє – фільм буде надзвичайно чуттєвим, проникливим і повчальним, бо кожна історія несе за собою масу емоцій і переживань.

– Це набагато сильніше, ніж актор, який грає в кадрі, бо ти розумієш, що він грає Це абсолютно справжні емоції абсолютно щирі сльози. І моя задача, як режисера закарбувати і передати їх глядачу, – каже режисерка стрічки “Шлях до світанку” Оксана Войтенко.

Для режисерки зйомка документального фільму була новим досвідом. Дівчина каже в цьому ремеслі головне – це передати правильний момент з життя героя.

– Знімати ігрові та документальні кіно – це дуже різні процеси в документальному фільмі, життя саме є режисером та сценаристом, твоя задача -ловити момент, коли воно власноруч підказує вам цікаве рішення, – каже Оксана Войтенко.

Сценаристка Ольга Світлична розповідає, що відкрила для себе інший світ людей після проведення пари інтерв’ю. Їх долі настільки важкі, що важко уявити. Проте саме завдяки відкриттям таких історій та емоціям – фільм буде актуальним для всіх поколінь, переконує знімальна група.

– Ти розумієш, що люди все життя живуть з цим болем. Їх батьки віддали своє життя і страждали через те, що прагнули вільної України. Я думаю це актуально в наш час . Сподіваюсь в нас все вийде і наступного разу ми приїдемо вже з прем’єрою, – каже сценаристка стрічки “Шлях до світанку” Ольга Світлична.

Історії українських політв’язнів справді ватрі уваги, того, аби про них розповідали і пам’ятали. Було б чудово якби результати дослідження викладені у стрічці “Шлях до світанку” – відкрили очі сучасному поколінню, кажуть автори. Адже це справжня і непідроблена сторінка української історії. Сторінка, яка нажаль на десятиліття визначила долю українців.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK