Тернопіль

Школярі зі Сходу вкотре завітали в Тернопіль

Схід та Захід разом. У Тернопіль завітали школярі із Лисичанська. Кілька років учні Тернопільської ЗОШ №19 тісно спілкуються з учнями Лисичанської школи № 8. Діти не лише переписуються, а й зустрічаються. Така дружба сприяє об’єднанню молоді України, переконані їх вчителі.

Місток дружби Тернопіль-Лисичанськ. У Тернопільську школу №19 вкотре завітали учні зі Сходу. Цього разу приїхало 14 школярів. Діти відвідали Збараж, Зарваницю, а тепер і своїх друзів – тернополян. Дев’ятикласниця Катя Удодова з Лисичанська дуже чекала цієї зустрічі. Саме тут дівчина знайшла і свою найкращу подругу.

Данило Тимченко з Лисичанська пригадує, коли відправляв першого листа у Тернопіль – дещо хвилювався. Та як тільки отримав відповідь, зрозумів, з тернопільськими школярами стануть міцними друзями.

І батьки тернопільських школярів до такої дружби відносяться позитивно. Проявили ініціативу і радо запросили дітей зі Сходу до себе на ночівлю.

Про те, як школярі познайомились нам розповідають вчителі. Це було випадково, під час відпочинку в Карпатах. Тоді директор Тернопільської школи №19 Ганна Ярема запропонувала дружбу та тісний контакт вчительці з Лисичанська. З того часу й почали дружити, листуватись, зустрічатись при нагоді. Це, пояснює директор, руйнує стереотипи та зміцнює країну. Адже майбутнє – за молоддю.

Вчителька Лисичанської школи №8 Віра Усцова розповідає, поки що запросити тернополян до себе не можуть. Наразі за межами їхнього міста ще чути вибухи та вистріли. Проте, люди продовжують ходити на роботу і навчатись. Життя триває, а такі спільні розмови і планування майбутнього – це плюс. Педагоги переконані, хоч війна це біда, та вона згуртувала.

Візит на Тернопільщину вдався. Гості з Лисичанська ходили у вишиванках, декламували вірші, обмінювались подарунками. Також відвідали шкільний музей. Там їм розповіли про історію західної України. Далі за планом у школярів спілкування та виготовлення Великодніх писанок.

Тетяна Муран, Антон Марчевський, Володимир СоснаLoading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK