Тернопіль

Щоб дістатися цивілізації, мешканцям села на Тернопільщині потрібно пройти «смугу перешкод»

Щоранку пані Надія проводжає доньку Валентину до школи. Єдина у селі Зеленому Чортківського району учениця змушена ходити на навчання в сусідню область. Дівчинка навчається у ближньому селі по той бік Збруча на Хмельниччині. Потрапити туди можна лише через підвісний місток. Навіть коли він був справним, каже Валя, то шлях був справжнім випробуванням.

– Наприклад, як мороз, то дуже слизько йти, або як дощ падає, то дуже слизько йти і страшно йти, – каже учениця 8 класу Валентина Курчаба.

Та вже кілька тижнів 13-річна Валя добирається в школу по аварійній переправі.

– Страшно йти. Так як зараз, то ще не так страшно, а як слизько, то страшно. На чотирьох лізла, бо верба впала і ніяк не годен було перейти, – додає Валентина.

Сильний вітер валив у селі дерева, і стара верба біля берега впала на місток.

– Воно, певно мало масу, те гілл,я і того й пошкодило трос. Он то во потягнуло. От бачите, скільки його. Воно, певно, тою масою і пошкодило цей трос, – каже місцевий мешканець Микола Лебедюк.

Для жителів села Зелена місток через Збруч був єдиною дорогою. Через переправу селяни ходили до магазину, аптеки і молоко здавали в приймальний пункт.

– А от на ту сторону ми ходимо, і молоко люди носять. От жінки носять по 5 літр, по 10. Бо вони копійки хочуть, а де возьмуть. І несуть молоко, хто має корови, – додає місцева мешканка Надія Лебедюк.

Найближчий міст через Збруч розташований у селі Сокиринці. Але дороги розбиті і доїхати туди важко, скаржаться селяни.

– Нормальною то буде, а то й дорога не нормальна. То буде кілометрів 15 Но дорога уже така жахлива, – зауважує мешканець с. Зелена Чортківського району Богдан Шмата.

На іншому березі Збруча у місцевих багато родини. Але вже кілька тижнів люди не йдуть через місток, аби не ризикувати життям. Повалену вербу та гілля з містка позабирав сільський голова. Пробував полагодити переправу, але для цього , каже, потрібна техніка. Та грошей на ремонт в місцевому бюджеті немає.

– На балансі сільської ради зараз коштів немає. Зверталися ми в районну адміністрацію, так само вони, не призначено в них на таке. Думали, МНС, так само все впирається в кошти, – розповідає голова сільської ради с. Коцюбинчики Чортківського району Андрій Слободян.

Та пан Андрій запевняє, у найближчі дні полагодить місток. Допомогти людям пообіцяв місцевий фермер. Та поки чиновники розводять руками і шукають техніку Валя щодня іде по містку. Для дівчини це єдина дорога до знань.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK