Тернопіль

Розширений “Бейбі-бокс” та “муніципальна няня”, – тернополянам розповіли про урядові нововведення

Від сьогодні тернополяни можуть винаймати муніципальну няню. А за її послуги платитимуть із державного бюджету. Крім того, список “Пакунку маляти” розширять. Що саме передбачають нововведення – дивіться у сюжеті Тернопіль1.

“Муніципальна няня” – це урядова ініціатива. З початку 2019 року такий проект стартував в Україні, а на території Тернопільської області скористатись послугою можна вже відсьогодні. Родині виплачуватимуть із державного бюджету 1626 гривень на одну дитину, як часткову компенсацію на послуги няні. Крім того, батьки отримуватимуть і щомісячних 860 гривень.

“Не залежно від того, чи мама працює, чи залишається в декретній відпустці – держава надає цю виплату помісячно. Віком до 3 років дитині”, каже голова Тернопільської ОДА Степан Барна.

Для того, аби скористатися послугами муніципальної няні охочим потрібно звернутися до управління соціального захисту за місцем проживання. Необхідні документи: заява – дозвіл на обробку персональних даних, заява про компенсацію коштів, копія договору сім’ї із нянею, свідоцтво про народження дитини і документи батьків. Важлива умова – няня має бути зареєстрована як ФОП.

“Ми розуміємо, що на сьогоднішній день практично 100% нянь, які надають соцпослуги – перебувають у тіні. Тому основна ціль – дати можливість оформити офіційно ці відносини. Це дасть змогу заплатити повністю податки і оформитись нянею як підприємець”, – додає директор департаменту соціального захисту населення Тернопільської ОДА Вадим Боярський.

Що стосується пакунку малюка, його список значно розширять, додає Вадим Боярський. Також пакунок буде дешевшим завдяки проведеним тендерам на закупівлю необхідних речей. Нагадаємо, наприкінці 2018 року вартість пакунку маляти становила – 3 тисячі 374 грн.

Оксана Рогачук, Тарас ТроянLoading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK