Тернопіль

Почаївська полуниця та заліщицькі помідори можуть запустити у Тернопіль другу хвилю коронавірусу

У Тернополі кількість інфікованих на COVID-19 поступово зменшується. Послаблюється карантинні обмеження, починається поступове відновлення роботи підприємств. Однак, навряд, чи це означає кінець епідемії. Маємо приклад сусіднього Львова, де останніми днями стався різкий стрибок захворювання на коронавірус. 
DFA279B6-ED2A-4BCC-AD56-31FA81186989У Тернополі з 12 травня відкриються три ринки. Відновлять роботу Тернопільський міський ринок, «Овочевий ринок» та ринок «Оріон». Очікується, що з районів на ринок привезуть свіжу городину. Адже склалася критична ситуація, коли фермери та селяни Тернопільщини змушені викидати овочі на смітник. Тому єдиний для них шанс заробити – це «прорватися» на тернопільські ринки.  І у криється цьому головна небезпека для тернополян…
Почаївська полуниця. Багато тернополян полюбляють ранню почаївську полуницю. Її завжди везли з сіл Кремецького району поблизу Почаїва. Станом на сьогодні Кремецький район – другий в області за кількістю інфікованих на COVID-19. Завдяки Почаївській Лаврі вірус швидко поширився районом. Один з останніх спалахів коронавірусу – у Почаївському психоневрологічному інтернаті, вихованці якого співали у хорі в Лаврі.
Заліщицькі помідори. Також очікується, що на тернопільських ринках з’являться овочі з Заліщицького, Борщівського та сусідніх районів, де досі високі показники захворюваності на COVID-19. Тернополяни щороку очікують на помідори, огірки, редиску, цибулю тощо з півдня області. Нажаль, у сучасних умовах це може бути дуже небезпечним.
«Львівські граблі». В останній тиждень найгірша динаміка захворювання на COVID-19 зафіксована у Львівській області. Хоча раніше на Львівщині був помірний ріст захворюваності. Різкий спалах місцеві епідеміологи пов’язують саме з відкриттям продуктових ринків. У Львові продуктові ринки відкрили, незважаючи на рекомендації з Києва, а оптовий ринок «Шувар» взагалі не закривався на карантин. Саме через городину та полуницю, яку виростили у селах та райцентрах у Львові фіксують сьогоднішній спалах коронавірусу. До цього у супермаркетах та на оптовому ринку торгували переважно імпортними овочами і фруктами. Як наслідок, карантин у Львівській області почнуть послаблювати лише з 15 травня, за умови, що кількість хворих буде зменшуватися. Проте наразі у сусідньому Львові можна говорити лише про негативну динаміку.
Що чекає на Тернопіль? Чи наступить наше місто на «львівські граблі» залежить в першу чергу від керівництва ринків, які зобов’язані забезпечити всі передбачені урядовою постановою епідеміологічні заходи безпеки. Від санепідемслужби, яка має контролювати роботу ринків, у тому числі не допускати стихійну торгівлю. Ну й від нас самих, від нашого здорового глузду.


Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK