Тернопіль

Онкохворі Тернопільщини вимагають у Президента та голови ОДА повернути гроші на лікування

Сьогодні, 15 вересня, на огорожі Тернопільського обласного онкодиспансеру люди вивішали банери з написами: ” Зеленський – Труш. Поверніть нам право на життя”.

trysh-ternopil-750x375Нагадаємо, у Тернополі призупинили лікування онкохворих методом опромінення. На сьогодні цю процедуру проводять лише тим пацієнтам, які вже розпочали курс раніше. Причиною цьому є відсутність коштів, необхідних для перезарядки спеціального апарату. Гроші мали надійти на рахунок лікарні, проте виконання цього пункту блокує судовий позов, який Тернопільська облдержадміністрація подала до суду на обласну раду.

Про зупинення роботи єдиного в області апарату кобальтового опромінення «TERABALT-100», у зв’язку із необхідністю невідкладної перезарядки обладнання новим джерелом іонізуючого випромінення, повідомила адміністрація комунального некомерційного підприємства «Тернопільський обласний клінічний онкологічний диспансер». Лист такого змісту надійшов 20 серпня від закладу на адресу обласної ради.

Ціна питання, яка вирішить сьогоднішню проблему – 9 мільйонів гривень. Саме стільки потрібно сплатити обслуговуючій фірмі за перезарядку апарату. Майже половину цієї суми депутати обласної ради вирішили виділити під час внесення змін до обласного бюджету на пленарному засіданні 14 сесії обласної ради, яке відбулося 6 липня. І якби керівництво ОДА не заблокувало виконання рішення сесії облради щодо прийнятих змін до бюджету, то цей перший транш вже б надійшов на рахунок медичного закладу.

За попередньою інформацією, до сьогодні голова ТОДА Володимир Труш не підписав дані зміни до бюджету.

ДжерелоLoading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK