Тернопіль

Новий маршрут: відтепер у Тернополі курсуватиме автобус під №35

У Тернополі з’явиться новий автобусний маршрут під номером 35. Відповідне рішення прийняли сьогодні на засіданні виконавчого комітету міської ради.

Новим маршрутом вдалось об’єднати кілька мікрорайонів міста – БАМ, Центр і Дружбу. Окрім цього відкоригують і 36-ий маршрут. Як зазначає міський голова Тернополя, про це неодноразово просили мешканці міста, яким важко було добиратись з нижньої частини мікрорайону “Канада” до міськлікарні №2.

– Перший 36 маршрут буде змінений він курсуватиме через мікрорайон Канада. де є можливість забрати тих людей, які там проживають і далі їхатиме на Злуки. Також створений новий 35 маршрут, який з’єднає Дружбу, Центр, Східний, Сонячний масив. І всі школярі і студенти будуть мати можливість їхати там безкоштовно, – каже міський голова Тернополя Сергій Надал.

На маршрутах курсуватимуть нові низькопідлогові автобуси, які днями привезли з Європи. Вони вже були у користуванні. Це чергова партія автобусів, які закупили в рамках створення єдиної комунальної транспортної компанії, що надаватиме послуги з пасажирських перевезень у Тернополі. Загалом на сьогодні таких автобусів у місті вже є 18.

– Купляти нові автобуси – дорого. Якщо ми сьогодні купляємо автобус в межах до 1 мільйона гривень, то новий автобус буде не менше близько 4-5 млн. Якщо для Тернополя треба хоча б 120 автобусів, то сума виходить нереальна для бюджету міста, – додає Сергій Надал.

Шість муніципальних низькопідлогових автобусів наразі готують до виходу на маршрут. Транспорт пройде технічний огляд, після чого перевозитиме пасажирів. Автобуси розраховані на 80-100 пасажиромісць, обладнані двигуном внутрішнього згорання на зрідженому паливі, є екологічно безпечними та відповідають стандарту Євро5. Також тут є відкидні пандуси.

– Ще раз хочу наголосити, що на кожній зупинці водій не зобов’язаний виходити і відкривати пандус, до водія має підійти супроводжуюча людина, – пояснює директор КП “Тернопільелектротранс” Андрій Мастюх.

Кондукторів на нові автобуси планують не набирати. Натомість облаштують в автобусі валідатори. Також поки шукають і нових водіїв.

– Водій має середню зарплату в межах 11-12 тисяч. Все залежить від годин, виручки і доплати, – додає Андрій Мастюх.

До кінця жовтня у Тернополі з’явиться ще три таких низькопідлогових автобуси з європейськими стандартами комфорту. Після їх перевірки вони також розпочнуть курсувати містом.

Сергій Балуцький, Антон Марчевський, Володимир Сосна, Т1 НовиниLoading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK