Тернопіль

Небезпечна дорога: як у селі поблизу Тернополя вдалося зменшити кількість ДТП

У Тернополі встановили незвичний світлофор. Регулювальний пристрій з манекенами, що схожі на школярів. Такий захід безпеки для пішоходів використали мешканці Гаїв Гречинських, повідомляє Т1 Новини.

“У зв’язку з тим, що у Великих Гаях ремонт мосту, весь потік автомашин пішов на оцю об’їзну дорогу Р-41. І у зв’язку з цим виникла ідея встановити тут світлофор, тому що діти вчаться в школах міста Тернополя”, – каже Роман Каліщук.

Пані Наталя живе у Гаях Гречинських. Жінка радіє, що тепер у них є такий перехід. Сподівається, що кількість ДТП, які трапляються на цій дорозі, зменшиться.

“Такий перехід дуже потрібний для дітей, тому що машини не зупиняються. В нас населення збільшилось, дуже багато дітей ходить до школи, в садочки і були випадки, що потрапляли діти під машини”, – каже жителька с. Гаї Гречинські Наталя Тарас.
Жінка зазначає, через цей перехід у школу постійно ходять діти, тому важливо, аби дорога була безпечною для пішоходів.

Ззовні манекени нагадують школярів, які хочуть перейти дорогу. Відтак вони привертають увагу водіїв ще за кілька метрів до пішохідного. Як розповідає житель Гаїв Гречинських Руслан Торончук, на макетах додатково встановлені світловідбиваючі наліпки. Завдяки яким їх помітно не тільки у день, а й вночі.

Світлофор встановили за кошти Байковецької громади, в яку входить село Гаї Гречинські. Вартість проєкту склала понад 300 тисяч гривень. А макети пішоходів з власної ініціативи закупили мешканці села. Це вартувало їм 20 тисяч гривень.
Староста села зауважує, хоча світлофор уже встановили, запрацює він орієнтовно за тиждень. Після того, як у обласній службі автомобільних доріг укладуть договір про електропостачання.

Оля Боднар, Віталій Куземко, Павло Верхолюк, Т1 НовиниLoading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK