Тернопіль

На Тернопільщині шукатимуть нелегальних працівників

З 1 липня 2021 року розпочнеться інспекційний етап всеукраїнської кампанії, яка проводитиметься на території регіону в рамках Національного плану спільних дій щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2021 рік. 

підписЯк зазначив начальник Управління Держпраці Віталій Мариновський, інспектори праці спільно з територіальними органами Державної податкової служби розпочнуть масштабну інспекційну кампанію з питань виявлення неоформленої найманої праці.

Зокрема, перевірками буде охоплено роботодавців Тернопільщини, які мають найвищий ризик використання незадекларованої праці, а саме сфери: оптової та роздрібної торгівлі, сільського господарства, тимчасового розміщування й організації харчування, будівництва, надання послуг та на транспорті.

«Інспекційна кампанія є другим етапом Національного плану спільних дій щодо зниження рівня незадекларованої праці на 2021 рік, – пояснює Віталій Мариновський. – Першим його етапом була інформаційна кампанія у регіоні,  яка тривала майже 6-ть місяців, під час якої інспектори праці проінформували понад 3,1 тис. роботодавців та 15,2 тис. працівників про переваги офіційного працевлаштування, у тому числі – у сферах торгівлі – понад 1,7 тис. роботодавців та понад 3,5 тис. працівників, у сільському господарстві – 470 роботодавців та майже 5 тис. працівників, на транспорті – майже 250 роботодавців та 900 працівників, організації харчування – понад 150 роботодавців та майже 400 працівників».

Управління Держпраці не є каральним органом і головна мета діяльності – попередити порушення трудового законодавства.

Відтак до початку інспекційної кампанії у роботодавців ще є можливість отримати фахові консультації у інспекторів Управління Держпраці з актуальних питань трудового законодавства, привести відносини з найманими працівниками відповідно до вимог законодавства про працю, щоб надалі не нести відповідальності за його порушення.Закликаємо роботодавців бути відповідальними та легалізувати найманих працівників, а громадян – не погоджуватися на роботу без оформлення та виплати заробітної плати «в конвертах», наголошує речниця Управління Держпраці в області Галина Климчук.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK