Тернопіль

На Тернопільщині провели командно-штабні навчання з гасіння лісових пожеж

У Тернополі відбулись спільні командно-штабні навчання з гасіння масштабних та затяжних лісових пожеж в пожежонебезпечний період 2021 року. Через карантинні обмеження навчання відбулися онлайн.

фото-ода-11Участь у навчанні взяв керівний склад органів виконавчої влади й місцевого самоврядування, сили й засоби лісокористувачів та служб цивільного захисту, представників обласної та районних держадміністрацій, лісомисливського господарства, представників територіальних громад.

«З настанням весни ми спостерігаємо нові випадки лісових пожеж. Більшість із них виникають внаслідок стихійного спалювання сухої рослинності. Тому ми повинні чітко визначити шляхи розв’язання даної проблеми та мінімізації її наслідків. Особливо увагу потрібно приділити питанням взаємодії з органами місцевого самоврядування з метою профілактики пожеж в природних екосистемах області, заходам із запобігання виникнення торф’яних пожеж, проведення евакуаційних заходів тощо», – зазначив заступник голови ОДА Віктор Устенко.

Відтак, під час теоретичної частини командно-штабних навчань учасники проаналізували стан надзвичайних подій у природних екосистемах, пов’язаних з масовим випалюванням сухої рослинності та розглянули алгоритми дій на випадок виникнення масштабних пожеж.

За допомогою відеозв’язку учасникам навчань продемонстрували й практичну частину, яку провели на території Кременецького району, де розгорнули зведений загін Головного управління ДСНС України у Тернопільській області. Присутнім показали процес гасіння умовної масштабної пожежі у хвойному лісі, яка, за легендою навчань, виникла внаслідок стихійного спалювання сухої рослинності.

За підсумками практичної частини відбулося обговорення, під час якого проаналізували готовність служб до дій за призначенням, проблемні питання та шляхи їх вирішення, а головне, відпрацювали комплекс заходів, щоб не допустити виникнення масштабних лісових пожеж в області.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK