Тернопіль

На Тернопільщині облаштовують реабілітаційний центр для учасників АТО

Гроші для реабілітаційного центру учасників АТО. З бюджету виділили 3 млн гривень на реорганізації обласного медичного центру в селі Яблунів. Працює заклад з осені. За цей час лікарі, психологи та інші спеціалісти допомогли близько півсотні захисників. Передає канал Тернопіль1.

3 млн гривень для реабілітаційного центру учасників АТО. Таку суму виділили на облаштування Яблунівського обласного медичного центру для лікування і реабілітації українських захисників. З моменту відкриття, за 3 місяці тут допомогли близько півсотні захисникам. Серед таких бійців і Євген. Чоловік був травмований на війні. З власного досвіду каже, медичну допомогу можна отримати у будь-якому медзакладі. А от психологічну –ні. А це, каже військовий – важливіше.

“Я не чув, що у нас в Україні є схожі центри реабілітації. Саме психологічного центру немає. Мені тут дуже сподобалось, є багато спеціалістів. Хтось допомагає справитись із конфліктами у сім’ї, хтось із посттравматичним синдромом”, розповідає ветеран АТО Євген Панькевич

Також у центрі надають послуги і з фізичної реабілітації. А також в штабі є невропатолог. Заступник головного лікаря обласного медичного центру для лікування та реабілітації учасників АТО Світлана Михайлів розповідає, згодом планують залучити і медичних працівників. А наразі роблять ремонти. Адже реабілітаційний центр зробили на базі Яблунівського санаторію, який 20 років не діяв. Тож роботи багато.

“Будемо доганяти цей процес, ось майже завершили роботи з санвузлами та душовими кабінами. Треба все удосконалити”, пояснює пані Світлана.

Світлана Михайлів розповідає, від початку літа зробили чимало: провели ремонти, облаштували кімнати для відпочинку, кінозал, закупили спортивний інвентар, замінили частину вікон. Усе це за виділені державою кошти. Світлана Михайлів каже, на гроші, що виділили цього року планують облагородити територію та реставрувати будинок. Адже цей санаторій має історичну цінність.

ТЕТЯНА МУРАН, ОКСАНА ЗАДОРОЖНАLoading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK