Тернопіль

Музика, що рятує життя: тернопільський колектив організовує благодійні концерти у Європі

Уляна почала професійно займатися академічним вокалом у 15 років. До того часу викладачі в один голос стверджували – спів не для її.

З тих пір дівчина багато працювала та вдосконалювала власні вокальні здібності. І результат не забарився. За декілька років Уляна стала лауреатом та переможницею міжнародних і всеукраїнських фестивалів та конкурсів. А півроку тому їй запропонували стати вокалісткою ансамблю «Збруч». Розповідає, не зважаючи на досвід, перед першим виступом дуже хвилювалася.

– Чесно кажучи, коліна трошки трусилися, але попередній мій досвід допоміг мені справитися з хвилюванням. Для мене там все було нове. Нові люди, мова, атмосфера. Це були для мене незабутні враження. Цей концерт мені запам’ятався, – каже солістка ансамблю “Збруч” Уляна Шерстій.

Цього року ансамблю «Збруч» виповнилося 23 роки. Його заснував Василь Ірмійчук. За цей період його учасники з гастролями об’їздили не тільки Україну, а й Європу. На Тернопільщині ж їх знають не лише як професійних музикантів та танцюристів, а й благодійників. Адже часто просто на концертах в Європі артисти збирають кошти для того, аби допомагати своїм землякам на Україні.

– Привозимо різного роду гуманітарку, інвалідні візки і багато іншого. Це допомога дітям, лікарням і так далі, – каже музичний керівник ансамблю “Збруч” Володимир Каськів.

У програмі артистів танцювальні, інструментальні та вокальні номери. Співають українською, польською, італійською та англійською мовами. Надія Гусяниця виступає з ансамблем «Збруч» вже майже 20 років. Розповідає, хоч співала на сцені сотні разів, та все ж перед кожним виступом хвилюється.

– Переживала раніше і переживаю зараз. Я б радила просто думати і переживати те, про що співаєш, перебувати в музиці. Бо ми переживаємо тоді, коли боїмося про те, як нас сприймають і бачать, – каже солістка ансамблю “Збруч” Надія Гусяниця.

Солісти ансамблю розповідають, європейська публіка особливо любить українську пісню і танець. Кажуть, особливо їм подобається милозвучність нашої мови.

Таку програму артисти готують півроку. Кажуть, підбирають номери так, аби вони подобалися публіці в різних країнах.

– На концерти приходять дуже багато людей. В більшості це поляки, німці. Загалом місцеві мешканці. Багато наших українців, які там працюють і живуть, – каже соліст ансамблю “Збруч” Дмитро Мацьопа.

Не зупинятися на досягнутому і далі плідно працювати над підкоренням нових вершин. За таким принципом колектив працює вже більше двадцяти років. Кажуть, щоразу на сцені викладаються на повну, адже своєю творчістю вони презентують українську культуру всьому світу.

Христина Луцик, Тарас Троян, Павло Верхолюк, Т1 НовиниLoading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK