Тернопіль

Медицина Тернопільщини в час епідемії: інтерв’ю з медиком Наталією Яснюк

Не кожному дано працювати в медицині. Та є люди, які присвятили своє життя цій сфері, які словом та ділом підтримують інших. Яснюк Наталія — героїня інтерв’ю сьогодні, адже саме ця жінка кожен день рятує життя людей.

9fd18f713312492acc6f0afac35549b3c3775835-460x614Знайомтесь, Ясюк Наталія Миколаївна, працює в Красилівській підстанції екстреної та невідкладної медичної допомоги. Наталя Миколаївна з дитячих літ мріяла працювати в медицині. Її мрію підтримали батьки, гордилися тим, що їхня донька допомагає людям.

Наталії Миколаївні неодноразово висловлювали подяку, писали в газеті за милосердне відношення до людей та медичний професіоналізм, почуття відповідальності та поради в лікуванні. І коли вдома до неї звертаються родичі, сусіди просто знайомі (а вона не завжди має час), все ж відкладає всі свої справи і біжить на допомогу.

Чому Наталія Яснюк обрала саме цю професію ексклюзивно розповіла інтернет-газеті Доба.

— Що для вас медицина зараз, що головне у цій галузі?

— Коли приїжджаєш на виклик потрібно дуже швидко поставити діагноз, для того, щоб правильно надати першу допомогу. Стан пацієнтів покращується, а тоді і тобі на душі стає радісно, весело, бо ти зуміла допомогти.

— Ви завжди мріяли стати медиком і присвятити своє життя медицині?

— Так, це була моя мрія з дитинства. Ще колись, малою, коли я в лікарні бачила медиків в білих халатах, то я була в захваті. Мене завжди надихали ці історії порятунку чужих життів, лікування  і піклування про своїх пацієнтів. для мене медицина — це поєднання усього цього.

— Скільки Ви років працюєте в медицині?

—  48 років я працюю в медицині. Спочатку працювала в селі, потім в ЛОР-відділені, а згодом почала працювати на швидкій.

—  Чи дружний у Вас колектив?

—  Колектив в нас не дуже великий, але дружний. Ми завжди стараємся підтримувати та допомагати один одному. Ми не тільки разом працюємо, а й вчимося. В нас постійно проводяться теоретичні і практичні заняття, проводимо також співбесіди по роботі. А ще, якщо в нашому колективі в когось день народження, чи весілля, чи інше свято – ми завжди вітаємо. Правда, багато змінила епідемія, бо колись ми разом святкували.

—  Якого принципу дотримуєтесь у своїй щоденній й професійній діяльності? 

— Бути відданій своїй справі, робити все можливе і не можливе для порятунку людини, адже мова йде про життя.

—  На Вашу думку хорошим медиком є..?

—  Людина, якій довіряєш своє здоров’я та здоров’я своїх рідних.

— Чи були у Вас виклики, які запам’ятались найбільше?

—  О, викликів було дуже багато. Деякі пам’ятаю, деякі вже ні, але найбільше запам’ятався виклик, коли приїхала до жінки, а там розпочалися пологи. Так, як їхати було далеко в лікарню, я приймала їх на дому. Народився прекрасний хлопчик.

—  Чи Ви не пошкодували, що пішли працювати в медицину, адже це досить відповідальна та важка робота?

—  Ні, не пошкодувала, а навпаки дуже рада, що працюю в медицині і маю змогу рятувати життя людей.

— Пропоную дати кілька порад нашим читачам — у яких випадках займатись самолікуванням категорично забороняється?

—  Краще звернутись до лікаря, на консультацію. Самолікування часто шкодить, або просто не допомагає, тому найвірнішим варіантом буде прийти, розповісти про проблеми, і лікуватись так, як каже медик. Бо лікарі ніколи не хочуть нашкодити, а роблять все по совісті.

—  А чи були у Вас виклики до ваших рідних?

—  Так, були. Але до рідних важко приїжджати. До прикладу, недавно був виклик до чоловіка сестри, в нього був інфаркт. Це важко, бо самій хочеться плакати, але швидко беру себе в руки і надаю першу допомогу. Але це стосується не тільки рідних, мені шкода всіх людей, особливо маленьких діточок чи стареньких. головне щоб емоції не заважали роботі, бо немає значення хто хворіє — емоції свої, жалість, не можна показувати, краще підтримати.

—  Ми зараз маємо складний час з епідемією. Чи були у Вас виклики до пацієнтів на covid-19? Як Вам потрібно поводитись з такими хворими?

—  Так, були. Неодноразово. Якщо ми їдемо на виклик, де є хворий на covid-19, нам потрібно одягати спеціальний одяг і працювати на виклику та після нього по інструкції. Але не забуваю, що всі ми люди і ніхто не винний в тому, що він захворів на covid-19. Хто міг сподіватися чи подумати, що в 21ст. може виникнути така страшна пандемія. Медицина йде вперед і покладає дуже багато зусиль задля боротьби з цим вірусом. З пандемією боримся не лише ми, а й весь світ. Зараз дуже важливо слухати та виконувати поради лікарів і тому дуже важливо, пам’ятати— може краще посидіти вдома. Якщо ж потрібно вийти з дому то обов’язково одягайте маску. Якщо в вас підвищилась температура, є загальна слабкість, задишка, відсутній смак, запалення легень, то краще звернутися на консультацію до сімейного лікаря, а не займатись самолікуванням. Пандемія з нами не жартує і ви будьте відповідальнішими. Бережіть своє здоров’я.

—  Щоб Ви хотіли б побажати нашим читачам?

— Щоб всі завжди були здорові. Бережіть себе та своїх рідних…

— А ми в свою чергу дякуємо вам, за те, що навіть у такий складний період все ж дбаєте про наше здоров’я.

Спілкувалась Діана Унольт 

 Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK