Тернопіль

Медична реформа у дії: як на Тернопільщині надають послуги в оновлених амбулаторіях?

Медична реформа в дії. Два місяці пройшло з того часу, як у селі Великі Гаї біля Тернополя запрацювала оновлена амбулаторія. Під час відкриття медустанова вразила знімальну групу Т1 Новини обладнанням та сучасними умовами. Ми вирішили перевірити, чи все працює після відкриття і чи покращилось тут обслуговування.

Оновлена амбулаторія у Великих Гаях працює вже два місяці. У березні приміщення офіційно відкрили разом з мешканцями громади. Ми вирішили перевірити, що змінилось за цей час у медустанові.

Медики кажуть, вони новим приміщенням і обладнанням задоволені. Це значно спростило роботу. Та й жителі ОТГ не скаржаться.

“Ми проводили опитування онлайн наших пацієнтів. Людям подобається відсутність черг, а також атмосфера”, каже директор Великогаївської амбулаторії загальної практики, сімейний лікар Оксана Луцька.

Сьогодні тут працює 20 медиків. Серед них три сімейних лікарі. Рекордсменом є Наталія Мелех. Вже більше 1400 пацієнтів уклали з нею договір, 100 з них це діти. Сімейним лікарем жінка працює вже 3 роки, і каже – нарешті зараз вони можуть надавати дійсно якісний сервіс.

Жінка зазначає для того, щоб орієнтуватись у здорові пацієнтів треба спілкуватись з ними постійно. Наталя практикує розмови телефоном, через вайбер та фейсбук.

Для зручності, цього місяця на прохання мешканців ОТГ відкрили і сайт амбулаторії. Оглянувши приміщення бачимо, що в амбулаторії створені усі необхідні умови для пацієнтів. Зокрема, у коридорі і досі є зручні дивани, працюють плазмові телевізори, у дитячому куточку бачимо розмальовки та іграшки. Для немовлят передбачений пеленальний столик та вага. Також є питна вода.

У коридорі зустрічаємо місцеву мешканку Ірину. Жінка прийшла на планове обстеження разом із сином Анатолієм, якому лише місяць. Пацієнткою амбулаторії стала після народження сина. Каже, умови тут кращі, ніж у місті.

Серед нововведень у сільській амбулаторії і таблиці з QR-кодами. Якщо навести на них телефон то можна побачити графік прийому та пароль до Wi-fi. Цікаво, що у закладі запрацювала і лабораторія, де місцеві жителі можуть здати усі необхідні аналізи. Раніше таку процедуру мешканці Великих Гаїв могли зробити лише у місті.

Також амбулаторія має і власне авто. Звісно є водій, але кермувати тут можуть і медсестри.

Голова громади Олег Кохман каже, загалом на реконструкцію амбулаторії витратили більше 10 мільйонів гривень. Чоловік задоволений, що цьогоріч вдалось втілити проект у життя. Адже розуміє – на здоров’ї громади економити не можна.

Єдина проблема про яку говорять медики і жителі Великих Гаїв – відсутність аптеки. Це створює незручності. Так кажуть люди, знає і влада. Тож вже цьогоріч голова громади обіцяє цю проблему вирішити.

Сергій Балуцький,Тарас Троян, Володимир Сосна, Т1 Новини.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK