Тернопіль

Легенда про тернопільську річку дійшла до нас з часів, коли українські землі потерпали від набігів монголо-татар

Через Тернопільську та Львівську області протікає річка Серет, яка є притокою Дністра. Річка утворилася з трьох струмків. Береги Серет високі, по одну сторону вони круті, а по іншу скелясті. Серет перетинає невеликі гори з вершинами конусоподібної форми. Правий берег річки розбавляють мальовничі кручі. У верхній течії є кілька ставків. Особливою красою вражають подільські печери, розташовані в околицях ріки.

Серет

Легенда про річку Серет дійшла до нас з часів, коли українські землі потерпали від набігів монголо-татар. Золота Орда вогнем і мечем нищила будь-які поселення на своєму шляху. Населення деяких сіл вирішило дати відсіч військам Батия, які наступали з півдня. Люди сховали своїх дітей в лісах, а самі, озброївшись, вийшли на зустріч незваним гостям. Був жорстокий бій.

Татари перевищували чисельністю і швидко здобули перемогу, а тих, кого не вбили, скинули в річку. Коли татари повернулися в степ, з лісів вийшли діти. Вони довго ходили по березі річки і оплакували своїх батьків. Річку назвали «Сиріт», а пізніше назва трансформувалася в «Серет».Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK