Файне місто

«Креатор-Буд» виділив мільйон гривень на обладнання для Тернопільського онкодиспансеру

Тернопільський обласний клінічний онкологічний диспансер – заклад третинного рівня високоспеціалізованої онкологічної допомоги. Щоб здійснювати якісну діагностику, вчасно виявляти і лікувати онкологічні захворювання на ранніх стадіях необхідне дороговартісне обладнання. Через недостачу державного фінансування установа звернулася за допомогою до благодійників. На прохання відгукнулася будівельна компанія «Креатор-Буд».

За словами головного лікаря онкологічного диспансеру Леоніда Шкробота, приємно і відрадно, що на сьогоднішній день знаходяться соціально-відповідальні підприємці, які бачать, що онкодиспансеру потрібна допомога. Будівельна компанія «Креатор-Буд» під керівництвом Ігоря Гуди виділила 1 мільйон гривень на закупівлю ендоскопічного обладнання. Необхідні апарати обійшлися на суму 850 тисяч гривень, решту грошей витратили на забезпечення ліками пацієнтів, які не можуть їх придбати самостійно, адже онкологічне лікування є досить дорогим.

Нове обладнання, яке допоможе виявляти онкологічні захворювання на ранніх стадіях, з’явилося в ендоскопічному кабінеті поліклінічного відділення. Обладнали його гастроскопом, колоноскопом, відсмоктувачами, освітлювачами та спеціальними інструментами.

За допомогою колоноскопу і гастроскопу, операційних гастроскопів та ендоскопа з робочими каналами зможуть проводити як діагностику так і лікування онкологічних процесів на ранніх стадіях: «Якщо ж говоримо про діагностику, то це – цитологічний скринінг, взяття матеріалу, коли відокремлюється частинка тканини і віддається у цитологічну лабораторію, де її оглядають під мікроскопом. Якщо є необхідність, то робляться гістологічні зрізи для верифікації діагнозу. Необхідно знати усе про пухлину, щоб спланувати необхідне лікування», – поділився головний лікар.

Онкологічні захворювання на першій і другій стадіях – практично, виліковні. Їх можна прогнозувати, а також піддавати різним методам лікування: хіміотерапії, променевій терапії, гормональній терапії, оперативному лікуванню, щоб врятувати пацієнту життя. Коли людина звертається за допомогою на третій або четвертій стадіях, то такі випадки вважають «запущеними».

Подароване нове обладнання уже функціонує у поліклінічному відділенні. Пройти на ньому обстеження зможе кожна людина, яка звернеться за допомогою до онкологічного диспансеру. Урочисте відкриття ендоскопічного кабінету запланували на 22 грудня.

1

Ендоскопічне обладнання, придбане тернопільської будівельною компанією «Креатор Буд» для Тернопільського обласного клінічного онкологічного диспансеру.

2

Головний лікар Тернопільського обласного клінічного онкологічного диспансеру Леонід Шкробот оглядає нове ендоскопічне обладнання

3

Директор будівельного підприємства «Креатор Буд» Ігор Гуда та лікарі Тернопільського обласного клінічного онкологічного диспансеру.

 Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK