Тернопіль

Кращі із кращих: хто представлятиме Тернопілля на чемпіонаті України з плавання

Сергієві 16, уже близько 9 років він займається плаванням. Вдома у хлопця більше сотні медалей та кубків. Сьогодні для юнака особливий день, – він отримав посвідчення майстра спорту України з плавання. Звання Сергієві присвоїли ще пів року тому, а сьогодні вручили офіційний документ. Хлопець з посмішкою згадує, як почав займатись плаванням.

“Вирішив просто навчитися плавати, щоб міг в морі триматися на плаву. Дуже сподобався цей вид спорту і сам просив батьків, щоб ходити на тренування. Спортивна група і медалі дуже затягують. Я думаю цей спорт для мене, як наркотик”, – каже майстер спорту України з плавання Сергій Лисобей.

Мріє стати професійним плавцем і Катерина Кирилюк. Кожного дня, крім неділі, дівчина старанно тренується. Неодноразово їздила на Чемпіонати України. Спочатку плавання дівчинці призначили медики, а вже сьогодні це невід’ємна складова її життя.

“В мене були проблеми зі спиною і мені сказали піти на плавання. Так вийшло, що я нормально плаваю і потрапила в спортивну групу. Взагалі дуже люблю їздити на змагання і проводити час з друзями, це дуже весело”, – додає учасниця Чемпіонату Тернопільської області з плавання Катерина Кирилюк.

У спортивній школі №1 проводять змагання серед плавців присвячені Дню захисника України. Основне завдання – відібрати 12 найкращих, які представлять Тернопільщину на Чемпіонатах України з плавання. А вже 17-18 жовтня вручатимуть нагороди: 52 в індивідуальному і 8 в естафетному плаванні. Загалом до заходу долучились понад 100 юнаків та дівчат.

“Ці змагання проводяться два рази в рік, для того, щоб відібрати кращих спортсменів для участі в чемпіонатах України серед юнаків та юніорів. В нашій області є чотири басейни, але основні знаходяться в Тернополі. На цих змаганнях будуть тільки дві команди – спортивна школа № 1 і спортивна школа № 2”, – каже головна суддя Чемпіонату Тернопільської області з плавання Світлана Мазур.

У Тернополі дедалі більше батьків віддають дітей на плавання. Зараз секцію оздоровчого та спортивного плавання у першій спортивній школі відвідує тисяча дітей, розповідає директорка Катерина Барабаш.

“Дуже приємно відмітити, що зараз дуже багато наших вихованців школи входять вже до складу збірної команди України. Також вони є чемпіонами і призерами України. Можна сказати дійсно відділення плавання дуже гарно почало розвиватися”, – наголошує директорка Тернопільської КДЮСШ №1 Катерина Барабаш.

По завершенні змагань діти відпочинуть і знову почнуть тренуватись. Адже уже 6 листопада найкращі плавці поїдуть на Перший чемпіонат у Бровари.

Оля Боднар, Віталій Куземко, Т1 Новини.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK