Тернопіль

Котляревський чи Магістр Йода: кого хочуть бачити тернополяни на місці пам’ятника Пушкіну

У Тернополі демонтували пам’ятник російському письменнику Олександру Пушкіну. За словами міського голови Сергія Надала, ця ініціатива вже обговорювалася не один рік.

 

“Пушкін не мав жодного стосунку до Тернополя, як і більшість російських письменників, композиторів та інших. Побачивши всі звірства Росії, в Тернополі немає більше місця російським і радянським пам’ятникам», – написав мер”, – зазначив міський голова Тернополя Сергій Надал.

 

З моменту демонтажу пам’ятника Пушкіну пройшло три дні. Постало питання – чия тепер скульптура прикрасить гранітний п’єдестал у центрі міста. У соцмережах тернополяни та гості міста почали жваво висловлювати свої пропозиції. Дехто навіть зареєстрував петиції на сайті місцевих петицій.

Так, зокрема, встановити пам’ятник Івану Котляревському пропонує Валентин Крочак.

 

“Пропоную встановити на цьому місці пам’ятник видатному українському письменнику Івану Котляревському. Таким чином ми виконуємо логічну заміну великого російського поета на українського. До того ж, Котляревський вважається одним з основоположників сучасної літературної української мови і точно гідний такої шани”, – зазначив у документі автор петиції. 

 

Інша пропозиція надійшла від Лідії Федик. У своїй петиції тернополянка пропонує встановити пам’ятник Олександру Довженку.

 

“Італійські кінематографісти називали його “Гомером світового кіно”, його стрічка – у п’ятірці найкращих за версією ЮНЕСКО. “Слов’янство поки що дало світу лише одного митця, поета та мислителя”, – так характеризував його Чарлі Чаплін. Гадаєте, мова про якогось відомого голлівудського режисера? Ні, все це про геніального українця Олександра Довженка.

Олександр Довженко зробив великий внесок для українського кінематографу, який визнав увесь світ. Вважаю, що ця постать повинна прикрашати наше м. Тернопіль”, – йдеться у тексті петиції Лідії Федик.

 

Є серед пропозицій й досить оригінальні. Так, Мар’ян Осовський пропонує на місце пам’ятника Пушкіну встановити пам’ятник Магістру Йоді.

 

“Йода — гранд-майстер Ордена джедаїв, був одним із найсильніших і наймудріших джедаїв свого часу. Місце в Раді отримав через приблизно сотню років після народження. Володіючи довголіттям, він досяг титулу гранд-майстра у віці приблизно 600 років. Йода зумів вижити під час наказу 66. Після невдалої дуелі з Дартом Сідіусом пішов у добровільне вигнання на планету Дагоба, де помер природною смертю в 4 році ПБЯ. Рідна планета і раса Йоди невідомі.”

 

Це далеко не всі пропозиції, які зараз обговорюють у Тернополі та за котрі можна віддати свій голос. Аби ознайомитися з повним списком та проголосувати – перейдіть за посиланням ТУТ.

 Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK