Тернопіль

Котельня європейського зразка: жителі мікрорайону “Східний” зможуть менше платити за комунпослуги

Цілодобова подача гарячої води та економія газу. Котельню на вулиці Лесі Українки оновили. Старе обладнання замінили на нові європейські енергозберігаючі насоси та котли.

“На даній котельні встановлено 3 нових котли, загальна потужність котельні становитиме 30 мВАТ, зможе забезпечити теплом Східний мікрорайон. Крім того, насосне обладнання дозволить регулювати кількість теплоти. До потреби в теплі вони будуть її кількість регулювати. Це дасть можливість економити до 30% електроенергії”, – каже головний інженер КП теплових мереж “Міськтеплокомуненерго” ТМР Віталій Грубенюк.

Наразі котельня на “Східному” працює у тестовому режимі. Проводять останні доопрацювання та вже через 2 місяці запустять на повну.

“Ці роботи проводяться в рамках співпраці із Європейським банком реконструкції і розвитку. Вартість робіт становить 2 мільйони 150 тисяч євро. Разом з цим зроблено заміну усіх теплотрас, які йдуть Східним масивом. Це дасть можливість вже цього року покращити подачу тепла та забезпечити цілодобову подачу води по Східному масиві”, – каже міський голова Тернополя Сергій Надал.

Завдяки економії газу та теплоенергії зміниться і сам тариф. Це дозволить жителям “Східного” витрачати менше грошей на оплату комунальних послуг.

Додамо, що у Тернополі наступного року планують реконструцію ще дев’яти котелень старого зразка.

Оксана Рогачук, Віталій Куземко, Володимир Сосна, Т1 Новини.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK