Тернопіль

Книжечки із повчальними патріотичними історіями вручили школярам на Тернопільщині

Унікальну читанку тепер мають школярі. Учням тернопільських та обласних шкіл подарували посібники за якими навчались діти ще у 20 столітті.

Переклали та перевидали цей підручник у 2018 році за ініціативи “Комітету допомоги українським сиротам і дітям без батьківської опіки”. Учні завдяки “Малій читанці” можуть краще вивчити історію свого краю. Повідомляє Т1 Новини.

Напередодні літніх канікул, до учнів школи у Великій Березовиці завітали гості. Діткам вручили “Малі читанки” – книжки у яких зібрано багато повчальних історій із патріотичним вихованням. Так третьокласник Тарас ознайомлюється із вступом до “Малої читанки”.

Розповідає, читати любить, і впевнений, що вміст книжки, відкриє для нього щось нове та цікаве. Зізнається, любить Україну та називає себе справжнім патріотом. Вчитель початкових класів Наталя Щигельська такому дарунку радіє. Адже ці книжки є хорошим приводом вкотре заговорити про любов до своєї Батьківщини та виховувати маленьких українців патріотами.

Окрім цікавих та захоплюючих історій, оформлення читанки теж здивувало дітей. Тут на форзаці є алфавіт, карта України, та герби адміністративних підрозділів України. Книжка також містить унікальні ілюстрації з 1925 року. Видання подарували учням тернопільських та районних шкіл 1-4 класів.

Загалом роздали понад 35 тисяч примірників. “Мала читанка” особлива тим, що укладена вона була ще в 1925 році. Тоді, коли м.Ужгород входило до складу Чехословаччини. Учні молодших класів навчались і виховувались саме на цих творах. Написав їх знаний в 1920 роках педагог Августин Волошин. Минулоріч книжку вирішили перекласти і перевидати. Ініціаторами виступили представники Комітету “Допомоги Українським Сиротам і Дітям без Батьківської Опіки”. Після того, як проект таки реалізували, вони взялись за розповсюдження Малої Читанки. Адже, як пише у вступі до книги – діти мають вивчати свій рідний край. За часи свого існування, а це вже 26 років, комітет провів одинадцять успішних програм. На досягнутому зупинятись представник комітету не збираються, а навпаки хочуть допомогти якомога більшій кількості людей. Особливо, якщо є можливість виховати українських дітей справжніми патріотами.

Оксана Рогачук, Тарас Троян, Володимир Сосна, Т1 Новини.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK