Тернопіль

Історія тернополян, які знайшли кохання на війні

Максим Білий став учасником бойових дій після Майдану. Відправився на Схід добровольцем разом з побратимами. Каже, страху не відчували, адже знали, що йдуть захищати Батьківщину від ворога.

– Місяць часу це було навчання, бойових виходів не було, а потім вже на самий перед, місто Щастя. І там 8 місяців відбули, – каже доброволець Максим Білий.

Максим розповідає бути на передовій й не відчути страху просто неможливо. Але ще гірше — втратити віру в перемогу.

– Страшно було досить багато раз, але нормально, коли людина боїться. Без страху такого не буває. Але коли ти переборюєш цей страх, то це сміливість, це відвага і всьо остальне, – додає Максим Білий.

На війні Максим познайомився зі своєю майбутньою дружиною. Марія приїхала з Києва. Вона теж була активною учасницею Євромайдану.

– В кінці Майдану у мене було запалення легень. Трохи полежала в лікарні, а потім не змогла на це все дивитись. Дивилась новини і плакала. Взнавала, скільки хлопців загинуло і в один момент я вирішила, що хочу туди поїхати, – каже доброволець Марія Двадцята.

Після кількох тижнів підготовки Марія відправилась на Донбас.

– Жінкам трохи важче потрапити на Схід. Ти й фізично маєш бути готовий і психологічно, – каже Марія.

Майже рік війни у місті Щастя Марія та Максим були один біля одного. Після чого повернулись у Тернопіль і вирішили – будуть разом назавжди. Подружжя переїхало у Купчинці поблизу Тернополя, де своїми силами будують будинок та розпочали власну справу – розводять породистих кролів. Їх у подружжя близько 300. Привезли пухнастиків з Словаччини, Польщі, Німеччини. Роботи ще багато, але молода сім’я переконує – разом можуть здолати усе.

– Не жалкую і ніколи не буду жалкувати. Жалкую, що я мало зробила, я могла більше. Завжди є бажання повернутись і завжди тягне назад. але наразі такої можливості поки немає,- каже Марія Двадцята.

– Це потрібно, інакше нашої держави не буде. За майбутнє дітей своїх, чужих. За майбутнє нашої України, – додає Максим Білий.

Події на передовій будуть завжди у їхній пам’яті. В сімейному альбомі досі збереглись дитячі малюнки, які їм дарували місцеві дітлахи. Також тут фото з побратимами та історія знайомства. Кажуть, не жаліють ні про що. На паркані біля дому подружжя є напис : Вільним людям слуги не потрібні.

Сергій Балуцький, Оксана Задорожна, Павло Верхолюк, Т1 НовиниLoading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK