Файне місто

Експерт у Тернополі назвав ключові чинники, які вплинуть на перебіг виборів до ВРУ

Літо і вибори. 21 липня – саме цього дня вперше в історії України відбудуться літні дострокові вибори народних депутатів. Політичні експерти кажуть, літо – найважчий час для виборів. Що ж буде головним для партій, аби подолати 5%-й бар’єр і пройти у парламент – дізнавалась Яна Полухіна. Повідомляє Т1 Новини.

Дострокові вибори депутатів ВР. Такий процес для України новий – саме дострокових парламентських в літку – ще не було. Як відомо обиратимуть нову Верховну раду влітку, 21 липня. Експерти цей період називають складним для партій. Адже робота з електоратом влітку не легка. Перевага тут, вважає політичний експерт Віталій Цимбалюк, є у політсили “Слуга народу”. Попри сезон відпусток люди прийдуть і проголосують за неї, адже електорат партії нинішнього Президента продовжить хвилю підтримки Глави держави

– А от другі партії. Чи зможуть вони акумулювати весь свій електорат і прийти влітку, не забуваємо, що це період відпусток, городів і відпочинків, чи люди зможуть прийти і проголосувати в кінці липня ту чи іншу політичну партію, – каже політичний експерт Віталій Цимбалюк.

Відтак, пояснює Віталій Цимбалюк, за даними соціологічних досліджень близько 50% голосів у дострокових парламентських виборах отримає партія “Слуга народу”. Відтак між собою будуть боротися інші політсили, які подолають 5%-й бар’єр.

– Такі партії як “Опоблок”, партія “Батьківщина” у них стабільний електорат і все таки вони наберуть великий % у Верховну Раду, – розповідає Віталій Цимбалюк. – Чи такі партії, як “Голос”, нова партія, колишня БПП, зараз “Європейська солідарність”, у мене викликає дуже велике питання, чи зможуть їхні симпатики прийти літом, виділити для цього час і прийти проголосувати за свої партії.

Тож подолати 5%-й бар’єр партіям допоможе лише явка виборців. Тож навіть якщо соціологічні дослідження показуватимуть, що певна політсила набере 10% голосів, все залежатиме від того, чи їхній електорат прийде на парламентські вибори.

Яна Полухіна, Оксана Задорожна, Володимир Сосна, Т1 Новини.Loading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK