Тернопіль

Допомога на дитину: чи реально вижити мамі й малюкові на дотації від держави?

Давиду 7 років. Його мама Ольга пригадує, коли син народився – виділених державою коштів цілком вистачало на всі найнеобхідніші потреби: їжа, памперси, трохи одягу. Та це в перші 2 роки. А далі потреби сина зростали, а сума виплат лишалася незмінною.

“Вистачало і на памперси, але тут є один такий момент, що годування грудьми дає значну економію. Вже сильно я відчула коли йому було 3 роки. Тоді виплата становила 300 гривень, а треба було вже купувати якісні і хороші продукти”, – пригадує тернополянка Ольга Гордієнко.

Зараз родина Гордієнко чекає на поповнення, тому жінка почала цікавитися тим, наскільки змінилася сума виплат за 7 років. 41 300 грн, каже, це великі гроші, але насправді з нинішніми цінами на дитячі речі і харчування, цієї суми буде недостатньо.

“Я думаю, що це лише на велику пачку памперсів і суміш. Про якесь нормальне харчування мами мова вже не йде. А як же якісна їжа дітям і вітамінки?”, – каже Ольга.

Наталчиному ж сину Макару 1,5 роки. Щомісяця від держави вона отримує виплати. Це 840 гривень. Жінка каже, насправді витрачають вдвічі більше і мова йде лише про мінімальні потреби сина. Наталя каже, не уявляє, як можна на 800 гривень повністю утримувати дитину. Не говорячи вже про якісний одяг, вітаміни, овочі та фрукти.

“Коли ти купуєш один раз в тиждень суміш – це 300 гривень. Так само підгузки – щотижня пачку купуємо. Це 4 пачки на місяць. В середньому від 200-300 гривень. Таке як вітаміни, фрукти й овочі важко говорити маючи такі гроші…”, – каже Наталія Чайка.

Отож, про сьогоднішні виплати передбачені державою – на кожну новонароджену дитину 41 300 гривень. З них 10 300 батьки отримують одразу на першочергові потреби. Хоча тернопільські матусі нам розповіли, для того, аби придбати комплект найнеобхідніших речей, цих грошей замало.

“Ліжечко і матрац на ці гроші ще реально купити. А от візочок – ні”, – каже Наталія.

Та вже у новому році сума виплат на новонароджених може збільшитись. У Міністерстві соціальної політики опублікували законопроект для громадського обговорення. Там йдеться, що на першу дитину родини отримуватимуть 100 тисяч гривень, на другу 200 , а на третю і кожну наступну 400 тисяч. Щоправда у тернопільському міському управлінні соціальної політики кажуть, це лише плани. Чи стануть вони реальними нововведеннями поки невідомо. Кажуть, рішення про розмір виплат приймає Кабмін.

“Побутує така думка, що ця сума залежить від певних чинників. Зокрема доходу в сім’ї чи іншого. Це не так. Це стала сума, яка передбачена певними нормативними актами”, – наголошує начальник управління соціального захисту Тернопільського міської ради Володимир Сулима.

І поки в Києві тривають обговорення стосовно змін, тернопільські матусі покладаються лише на власні сили. Кажуть, кошти, які зараз виділяє держава, не покривають і половини витрат. Тому на нововведення чекають з нетерпінням. Адже, додають, зважаючи на ринкові ціни і послуги, хочеться мати гроші на які буде реально виховувати дитину не відмовляючи у базових речах.

Христина Луцик, Тарас Троян, Павло Верхолюк, Т1 НовиниLoading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK