Тернопіль

Для “ранніх пташок” у Тернополі влаштують свято

Тут борються за життя і за кожен грам, який прибавляє малеча. Щодня у відділенні інтенсивної терапії потрапляють по кілька таких малюків. Їх медики лагідно називають “ранніми пташками”. 17 листопада відзначають Міжнародний день недоношених дітей. В Тернополі з нагоди цього влаштують “Свято малюка”, повідомляє Т1 Новини.

У коридорі відділення інтенсивної терапії Тернопільського обласного клінічного перинатального центру на стіні висить колаж із фото. На ньому – усміхнені діти. Це колишні пацієнти відділення. Ті, за життя яких боролися лікарі.

Колекція фотографій незабаром поповниться. 15 листопада лікарі проведуть “Свято Малюка”, де зберуть 40 своїх маленьких пацієнтів в одному із розважальних закладів міста. Найменшій дитині буде лише 8 місяців, а найстаршій – 9 років. Це ті дітки, яких колись тут виходили. Тепер же батьки неодноразово приводять до відділення, спілкуються та дружать з лікарями, які врятували їхніх крихіток. Для малят організують святкове дійство з солодощами, подарунками та розважальною програмою, а для батьків – це буде можливість поділитися своїми здобутками та труднощами у виходжуванні малюків.

“Тернопіль втретє проводить свято, щоб привернути увагу спільноти до проблем виходжування дітей. Як правило, ми запрошуємо на це свято дітей, які народилися передчасно і виходжувалися в нашому відділенні. Ми тримаємо з ними контакт, слідкуємо як ростуть, розвиваються, знаємо їхні досягнення, їхні проблеми. В дечому допомагаємо їх вирішити”, – каже завідувачка відділення інтенсивної терапії новонароджених Тернопільського клінічного обласного перинатального центру “Мати і дитина” Неля Скубенко.

У Тернопільському обласному перинатальному центрі виходжують малят із критичною вагою тіла. Причина цьому – передчасне народження. Лікарі кажуть, що 80 відсотків таких дітей з області потрапляють сюди. Мар’яна Савчук розповідає про свого маленького пацієнта Устима за його життя вони боролися два місяці.

“Недоношені дітки, які вже народилися – воїни. Нещодавно у нас був такий випадок, який “прикипів” нам до душі. Народився хлопчик на терміні вагітності 25 тижні з вагою 680 грамів. За його життя ми боролися 64 дні. Він виписаний з вагою 1кг 700 грамів. Зараз знаходиться на другому етапі виходжування”, – розповідає чергова лікарка дитячої реанімації відділення інтенсивної терапії новонароджених Тернопільського клінічного обласного перинатального центру “Мати і дитина” Мар’яна Савчук.

В рік у відділенні інтенсивної терапії виходжують понад 200 недоношених немовлят. Нагляд за ними – цілодобовий. Тут кожен новий грам, який прибавляє у вазі маля, – справжня перемога, каже медсестра відділення інтенсивної терапії новонароджених Тернопільського клінічного обласного перинатального центру “Мати і дитина” Світлана Єгорова.

У лікарні кажуть, хочуть аби “Свято Малюка” стало традиційним. Адже таким чином лікарі показують суспільству, що їх пацієнти – маленькі герої, які дійсно знають ціну життя.

Оксана Смільська, Оксана Задорожна, Володимир Сосна, Т1 НовиниLoading...Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Пошук

МИ У FACEBOOK